رنگ روی بسته‌بندی خمیردندان هیچ نشانه‌ای برای سلامتی همراه خودش ندارد و فقط در حد یک شایعه است.

خمیردندان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از زوم‌لایف، ارتباط رنگ‌های سبز، آبی، قرمز و سیاه روی بسته خمیردندان با محتویات داخل آن چند سالی است که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود. سایت‌های زیادی این موضوع را تایید کرده بودند که اما در نهایت متوجه شدند که شایعی بیش نیست.

مطلبی که به عنوان شایعه در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود؛ زمانی که شما خمیردندان می‌خرید، اگر متوجه قوطی یا لوله خمیر شوید، در پایین آن به یکی از چهار رنگ زیر علامت‌گذاری شده است:

  • اگر علامت رنگ سبز باشد: خمیردندان از مواد طبیعی ساخته شده است.
  • اگر علامت رنگ آبی باشد: خمیردندان از مخلوطی از مواد طبیعی و مواد دارویی ساخته شده است.
  • اگر علامت رنگ قرمز باشد: خمیردندان از مواد طبیعی و مواد شیمیایی ساخته شده است.
  • اگر علامت رنگ سیاه باشد: خمیردندان کاملاً از مواد شیمیایی ساخته شده است.

► این خبر واقعیت ندارد و یک شایعه است

رنگ این مربع‌های کوچک در انتهای قوطی خمیردندان‌ها هیچ معنی خاصی ندارد! مربع رنگی انتهای تیوب خمیردندان فقط نشانه‌ای برای چشم الکتریکی دستگاه بسته‌بندی است و ارتباطی با محتویات آن ندارد زیرا همه خمیر دندان‌ها دارای ترکیبات شیمیایی هستند و خمیر دندان صنعتی طبیعی نداریم! محتویات خمیردندان بر روی بسته‌بندی و در قسمت ingredient قابل مشاهده است.

رنگ روی بسته‌بندی خمیردندان نشانه سلامتی است؟
این خبر واقعیت ندارد و یک شایعه است

چرا این رنگ‌ها روی بسته‌بندی خمیردندان‌ها وجود دارد؟

رنگ انتهای تیوب خمیردندان برای شناسایی‌های مربوط به بسته‌بندی اتوماتیک است. یک چشم الکتریکی قبل از پرس ته تیوب، سطح صحیح را توسط این خطوط رنگی شناسایی و دستگاه، لوله را در جهت صحیح می‌چرخاند. به این خطوط نشان چشم (Eye Mark) گفته می‌شود.

این نوارها می‌توانند به هر رنگی باشند؛ سبز، آبی، قرمز، سیاه و حتی صورتی و قهوه‌ای. اینبار که به خرید می‌روید لازم نیست برای دانستن محتویات تیوب به رنگ نوارهای انتهای آن دقت کنید، فقط کافی است قسمت ingredient چاپ شده روی تیوپ را مطالعه بفرمایید.

کد خبر 609352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار