نمایندگان جمهوری‌خواه آمریکا کلاب‌هاوس را به دلیل آنچه پروپاگاندای وزیر امور خارجه ایران نامیدند مورد انتقاد قرار دادند و خواستار توقف فعالیت او شدند.

کلاب هاوس

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فاکس‌نیوز،کمیته مطالعات جمهوری‌خواهان (RSC) در نامه‌ای به مدیر اجرایی کلاب‌هاوس (Clubhouse) از نگرانی‌هایی که حضور محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در بستر گسترده این برنامه برای بیان «تبلیغات» خود ایجاد کرده، انتقاد کرد.

ظریف در تاریخ ۳۱ مارس (یازده فروردین) در کلاب‌هاوس صحبت کرد تا از قرارداد جدید ایران و چین دفاع کند و چندین هزار نفر در آن جلسه حضور داشتند. 

نماینده جو ویلسون، رئیس گروه ویژه امنیت ملی و امور خارجه RSC و یکی از امضاکنندگان نامه، در بیانیه‌ای گفت: «رژیم ایران هرگز شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را متوقف نکرده و خواستار آن است.»

سؤال و چالش اصلی این بیانیه این است که چرا کلاب‌هاوس به وزیر امور خارجه ایران، شخصی که تحت تحریم‌های ایالات متحده است، اجازه می‌دهد یک حساب کاربری داشته باشد و میزبان یک سخنرانی باشد و به تبلیغ سیاست‌های ایران بپردازد؟

این گروه خواستار به‌روزرسانی قانون تحریم‌های ایالات متحده شدند تا بستر رسانه‌های اجتماعی را از ارائه چنین خدماتی به تروریست‌ها بازدارد.

در این بیانیه تاکید شده است که این اتاق به عنوان سکویی برای آقای ظریف بود تا به تبلیغ برنامه ایران برای هزاران نفر بپردازد. فاکس‌نیوز تحریم ظریف را  با حکم اجرایی ۱۳۸۷۶  و به دلیل حضور او در حلقه حمایتی رهبر ایران ذکر کرد.

همچنین انتشار این گفت‌وگو توسط خبرگزاری رسمی ایران نیز به عنوان وسعت‌بخشی به دامنه این تبلیغات قلمداد شده است.

در ایران نیز بحث‌هایی بر سر فیلترینگ این برنامه جدید که با سرعتی تعجب‌برانگیز گسترش یافته است وجود دارد.

کد خبر 593941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار