یک برنامه صوت‌محور جدید آمریکایی که تازه در ایران در حال عرضه است، این روزها محل حضور تعداد زیادی از وزرا و مسئولان دولتی شده و چه بسا همین حضور و تبلیغ بیشتر به شناخته شدن این پیام‌رسان غیربومی کمک می‌کند!

کلاب هاوس

به گزارش همشهری‌آنلاین، روزنامه کیهان نوشت: گاه در بین برخی مسئولان کشورمان در حوزه مجازی یا حوزه‌های اجرایی دیگر به جای حمایت از شبکه‌های اجتماعی داخلی و فرهنگ‌سازی در استفاده از آنها، شاهد سبقت و ‌اشتیاقی عجیب برای استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی هستیم! مثلا یک برنامه صوت‌محور جدید آمریکایی که تازه در کشورمان در حال عرضه است این روزها محل حضور تعداد زیادی از وزرا و مسئولان دولتی شده است و چه بسا همین حضور و تبلیغ بیشتر به شناخته شدن این پیام‌رسان غیر بومی کمک می‌کند!

حال که رهبر معظم انقلاب خود یکی از حامیان اصلی استفاده صحیح از فضای مجازی هستند و حتی بارها بر لزوم تولید محتوا در این فضا تأکید داشته‌اند، صریح‌تر از همیشه نارضایتی خود از رها بودن مدیریت فضای مجازی را بیان فرموده‌اند، وظیفه جدی مجلس، قوه قضائیه، دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی است که جدی‌تر از همیشه به موضوع ورود کرده و با کم‌کاری‌ها و ترک فعل‌ها یا برخی وادادگی‌های مضر در عرصه مدیریت و شاید خیانت‌ها و اهداف پشت پرده‌ای که مانع قدرت‌یابی مجازی کشور می‌شوند برخورد نمایند.

ظاهراً از دولت فعلی با این روش مدیریت و نگاه غلط به مدیریت فضای مجازی که در جاهایی با اهداف سیاسی نیز گره خورده است نباید انتظار تغییر روش به نفع کشور و مردم را داشت هر چند وظیفه نظارت بر انحرافات و ‌اشکالات همچنان بر عهده مجلس، دستاه قضا و... است اما باید یکی از اهداف اصلی دولت آینده را اصلاح شیوه‌های مخرب و غلط مدیریت فضای مجازی و تلاش برای تقویت جایگاه ایران در عرصه بومی‌سازی بیشتر این فضا از جمله تکمیل شبکه ملی اطلاعات دانست.

کد خبر 593515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • غلام IR ۰۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  7 0
  جناب شریعتمداری ظاهرا" تسویه حساب شخصیتان با استاندارد تمام شده . لطفا" بیدار بشید ببینید جنابعالی و امثال شما با استاندارد چه کردند
 • ناشناس IR ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  7 0
  بطورکلی اینهابافضای مجازی بعلت برخی افشاگریهامشکل دارند!

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار