عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره ایمن‌سازی ساختمان‌های پایتخت توضیحاتی داد.

اقبال شاکری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساختمان‌های فرسوده در پایتخت، اظهار کرد: ایمنی همچنان مسئله اساسی و مهم تهران است و طبق گفته مسئولان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، بیش از ۳ هزار ساختمان برای ایمن‌سازی در اولویت قرار دارند، بیش از ۱۲۰ ساختمان هم نیاز به مداخله بسیار فوری دارند یعنی همین الان مسئولان ما باید به این موضوع ورود کنند.

وی ادامه داد: مدیر شهر، شهرداری است و طبق قانون وظیفه دارد که ایمن‌سازی ساختمان‌های پایتخت را در اسرع وقت انجام دهد، اما ممکن است بگوید که امکانات ندارم و نیاز به حمایت دارم.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید گفت که دادستانی در این زمینه آمادگی کامل برای حمایت از شهرداری تهران را دارد، اما لازم است که شهرداری، دستگاه‌ها را موظف کند تا نسبت به ایمنی ساختمان‌ها اقدام کنند.

شاکری بیان کرد: برای ایمنی ساختمان‌ها شهرداری باید طرح آماده کند و با نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان این کار انجام شود، بحث ایمنی به معنی استقرار امنیت در آن ساختمان است و به معنی تعطیلی نیست.

وی تاکید کرد: در بحث نوسازی و بازسازی هم باید حمایت‌های مالی انجام شود و بانک‌ها با بهره کم به کسبه برای بازسازی وام بدهند. به نظر من، ما یک مسئول می‌خواهیم که این مسئولیت را به عهده گیرد و غیر از شهرداری هم کسی قادر به انجام این کار نیست.

کد خبر 583185

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار