مجموع نظرات: ۰
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
۰ نفر

جنیفر رنه «جن» ساکی (Jennifer Rene "Jen" Psaki) زاده ۱۹۷۸ سخنگوی پیشین وزارت خارجه آمریکا، از سخنگویان باراک اوباما و دبیر مطبوعاتی کاخ سفید و سخنگوی دولت جو بایدن است. عکس‌های فرزند چند ماهه او وی‌وی در دفتر بیضی از جذاب‌ترین عکس‌های سال ۲۰۱۵ بود که اوباما را در حال بازی با وی‌وی نشان می‌داد.

جن ساکی

به گزارش همشهری آنلاین ، جن ساکی متولد ۱دسامبر ۱۹۷۸ در کانکتیکات، پیش از این نیز در این سمت در دولت اوباما خدمت کرده بود. اما دبیر مطبوعاتی کاخ سفید چه وظایفی دارد؟ دبیر مطبوعاتی کاخ سفید یک مقام رسمی کاخ سفید است، که مسئولیت اولیه‌اش، ایفای نقش سخنگوی دولت ایالات متحد آمریکا، به‌ویژه با توجه به رئیس‌جمهور، مقامات ارشد اجرایی، و سیاست‌های آن است.

دبیر رسانه‌ای، مسئول گردآوری اطلاعات دربارهٔ اقدامات و روی‌دادهایی‌ست که در صلاحیت رئیس‌جمهور آمریکا قرار دارد، و واکنش‌های دولت این کشور را به تحولات جهانی صادر می‌کند. این مقام با رسانه‌ها تعامل می‌کند و، به‌صورت روزانه، معمولاً در یک نشست خبری روزانه، با رستۀ رسانه‌ای کاخ سفید در ارتباط است.

دبیر رسانه‌ای به‌حکم رئیس‌جمهور ایالات متحد منصوب می‌شود، و در برابر او پاسخ‌گوست؛ انتصاب شخصی به این مقام نیازی به توصیه و تصویب سنا ندارد، هرچند به‌دلیل نشست‌های مکرری که دبیر رسانه‌ای با رسانه‌ها برگزار می‌کند، که به‌نوبهٔ خود موجب اطلاع‌رسانی می‌شود، این سمت یک پُست برجستهٔ غیرکابینه‌ای‌ست.

وی‌وی دختر جن ساکی در دفتر باراک اوباما ۲۰۱۵

کد خبر 580415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار