فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران پیشنهاد داد برای پیشگیری از شیوع کرونا، در برخی از مشاغل کار را به ساعات غروب و شب ارجاع دهیم.

علیرضا زالی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایلنا، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: کاهش ساعت کاری اداره‌ها می‌تواند نقش بسیار چشمگیری را در کاهش سفر درون‌شهری به خصوص کاهش بار ترافیکی در مرکز شهر داشته باشد. به طور مثال اقدامی که ما در راستای تقلیل کارکنان به یک‌سوم داشتیم در روز اول اجرای طرح ۵۳ درصد ترافیک مرکزی شهر را کاهش داد.

وی افزود: با توجه به این‌که در فصل پاییز هستیم و بحث آلودگی هوا هم مطرح است کماکان اگر ستاد ملی مقابله با کرونا اجازه دهد، سقف درخواست ما برای حضور کارمندان در ادارات تا ۵۰ درصد است.

زالی در پاسخ به این سوال که اما ستاد ملی مقابله با کرونا گفته است که این موضوع را به ستاد استان تهران سپرده‌ایم، توضیح داد: طبیعتا اگر استاندار تهران این موضوع را به وزارت کشور ابلاغ کند بلافاصله قابلیت انتشار را خواهد داشت. این پیشنهاد طولانی‌مدت ماست و هرجا که بوده پیشنهاد تقلیل حضور کارکنان را مطرح کردیم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: در بعضی از مشاغل از جمله مشاغل صنعتی اگر نیاز به حضور ارباب رجوع نیست، می‌توانیم کار را به ساعات غروب و شب ارجاع دهیم تا پیک حضور و استفاده از مردم از حمل‌ونقل عمومی کنترل شود.
 

کد خبر 558180

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha