مکان‌های عجیبی در جهان هستند که نمی‌شود به صورت حضوری به تماشای آن‌ها رفت؛ اما شانس آن را دارید که به صورت مجازی از آنها بازدید کنید.

خزانه جهانی بذر سوالبارد

به گزارش همشهری آنلاین، کسانی را که اهل سفر هستند همیشه دوست دارند تمامی مناطقی که در کره زمین هست ببینند. افرادی که مشتاق سفر هستند تمایل دارند از اماکن تاریخی و دیدنی گرفته تا مقاصد گردشگری عجیب و غریب را تماشا کنند.

بیشتر بخوانید: تصاویر | خطرناک‌ترین جاده‌های جهان | کدام جاده ایران پرخطر است؟

اما مکان‌های جذاب دیگری نیز در کره زمین هستند که خارج از دسترس ما قرار دارند. تعدادی از آن‌ها به طور کلی حضور توریست را ممنوع کرده‌اند، بازدید بعضی از آن‌ها توسط دولت‌ها ممنوع شده و برخی دیگر به دلیل موقعیت دوری که دارند غیرقابل دسترس‌اند.

حالا که نمی‌توانید این مکان‌ها را به صورت حضوری ببینید با استفاده از تکنولوژی توانایی آن را دارید که این مکان‌ها را به صورت مجازی ببینید. در اینجا ۱۰ مکان عجیب برای بازدید به صورت مجازی را می‌بینید:

  • بایگانی‌های سری واتیکان

سفر به واتیکان می‌تواند یکی از هیجان‌انگیزترین سفرهای شما باشد. هنرهای نمادین، معماری‌های باشکوه بسیار دیدنی هستند؛ اما برای کسی که به تاریخ و جامعه‌شناسی علاقه دارد، این سفر شروع نشده باید تمام شود. چون هیچ وقت نمی تواند به بایگانی‌های سری واتیکان دسترسی پیدا کند. این مکان یکی از قدیمی‌ترین کتابخانه‌های جهان و محل نگهداری کتاب‌های تاریخی است که افراد کمی اجازه دسترسی به این مکان را دارند؛ اما می‌توانید کنجکاوی خود درباره این مکان را با بازدید مجازی برطرف کنید.

  • باغ بوهیمین

این مکان در کالیفرنیا واقع شده و در حدود ۲۷۰۰ هکتار مساحت دارد. این مکان توسط یک باشگاه خصوصی از سانفرانسیسکو به نام بوهیمین اداره می‌شود. تابستان هر سال، این باشگاه کمپ‌های هفتگی را برای قدرتمندترین مردان جهان، از سیاستمدارها تا موسیقیدان‌ها برگزار می‌کند. این مکان که به شدت تحت محافظت است در سال ۱۸۷۲ توسط گروهی از موزیسین‌ها، بازیگران و سیاستمدارها تاسیس شد. باغ بوهیمین از عجیب‌ترین نقاطی است که می‌توانید به صورت مجازی ببینید.

  • غار لاکسو

غار لاکسو که در جنوب غربی فرانسه واقع شده در حدود ۲۰ هزار سال قدمت دارد. نگاره‌های زیادی در این غار وجود دارد که برای قدمت و اندازه خود مشهور هستند. این نقاشی‌ها تصاویری عظیم از حیوانات را که بومی آن منطقه بوده‌اند به تصویر کشیده است. این مکان در سال ۱۹۶۳ به روی عموم باز شد و هر روز توسط ۱۵۰۰ نفر مورد بازدید قرار می گرفت. بعد از آنکه کربن دی اکسید ناشی از تنفس بازدیدکنندگان به این آثار آسیب زد، این مکان تعطیل شد. اکنون تنها می‌شود این مکان را به صورت مجازی دید.

  • مژگوریه

مژگوریه شهری است که در کشور روسیه و در جمهوری باشقیرستان واقع شده. این شهر ورود هر بازدید کننده‌ای حتی روسیه‌ای‌ها را نیز ممنوع کرده است. شایعات می‌گویند که اهالی این شهر روی پروژه‌ای مخفی در اطراف «کوه یامانتاو» کار می‌کنند؛ اما با این همه می‌توانید به صورت مجازی به این منطقه نگاه بیندازید.

  • خزانه جهانی بذر سوالبارد

اگر دنیا رو به نابودی برود، باید به کجا برویم؟ پاسخ این سوال در خزانه جهانی بذر سوالبارد پنهان شده است. این مکان در دریای شمال و در یکی از جزایر کشور نروژ واقع شده و بیش از ۲۵۰ میلیون غلات در این مکان نگهداری می‌شود. این مکان ساخته شده تا در صورتی که زمین رو به نابودی رفت از این غلات محافظت شود. این مکان می‌تواند یکی از عجیب‌ترین نقاط روی زمین برای شما باشد.

  • جزیره مارها

در جزیره‌ای در نزدیکی خلیج سائوپائولو که به جزیره مار مشهور است، بیشتر از ۴ هزار مار زندگی می‌کند. حضور در این مکان توسط نیرو دریایی بزریل ممنوع شده است. این جزیره ۱۱۰ هکتاری محل زندگی یکی از زهر آلودترین مارهای جهان است که گفته می‌شود با سم خود گوشت انسان را آب می کند. فقط محققان و تیم‌های تحقیقاتی اجازه ورود به این مکان را دارند، اما می‌توان آن را به صورت مجازی دید.

  • سرتسی

این جزیره آتشفشانی که در جنوب ایسلند واقع شده از دید تمام جهان به دور است. هیچکس به این جزیره زیبا که در سال ۱۹۶۳ به وسیله فوران آتشفشان تشکیل شد، دسترسی ندارد. از زمان به وجود آمدنش تنها گروهی از دانشمندها پا به این جزیره گذاشته‌اند. جزیره‌ای که می‌توان رابطه گیاهان و حیوانات بدون دخالت انسان را مشاهده کرد.

  • جزیره سنتینل شمالی

این جزیره که از جزایر آندامان و نیکوبار است و در خلیج بنگال واقع شده، محل زندگی یکی از خطرناک‌ترین قبایل جهان است. تخمین زده شده که جمعیت این مکان ۵۰ الی ۴۰۰ نفر هستند که هیچگاه با تمدن مدرن در ارتباط نبوده‌اند و گفته می‌شود ۶۰ هزار سال از تمدن فعلی عقب هستند. هر کسی که تلاش کرده به این مکان برود به وسیله تیر کمان سنگ کشته می‌شود.

  • منطقه ۵۱

این منطقه سری برای مراکز مخفی نظامی آمریکاست که در ۸۳ مایلی شمال ایالات نوادا قرار دارد. گفته می‌شود این مکان سطحی همانند ماه دارد. این مکان برای توسعه هواپیماها و سیستم تسلیحاتی توسط ارتش ایالات متحده استفاده می‌شود. این منطقه مرتب مورد بررسی قرار می‌گیرد تا از نفوذ هر گونه عامل خارجی جلوگیری شود. اگرچه نمی‌توان پیاده و حضوری به این مکان رفت، اما به صورت مجازی شانس دیدن این مکان را دارید.

منبع: curlytales ترجمه باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 557333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار