همواره تصور بسیاری از مردم جهان از مد در عربستان زنان سیاه‌پوش و مردان سفیدپوش است، پوشش سیاه تنها یک بُرش از تاریخ مد در عربستان است.

به گزارش همشهری آنلاین، عربستان سعودی با ۲.۱۵ میلیون کیلومتر مربع بزرگترین کشور خاورمیانه محسوب می‌شود که درای فرهنگ های متنوعی با غذاهای منحصربه‌فرد، گویش‌ها، آداب و رسوم و البته لباس است.

این پادشاهی دارای ۱۳ منطقه است که هر یک از نظر خاصیت خاص خود غنی است. همواره تصور بسیاری از مردم جهان از مد در عربستان زنان سیاه‌پوش و مردان سفیدپوش است، پوشش سیاه تنها یک بُرش از تاریخ مد در عربستان است.

هر منطقه کشور عربستان دارای لباس‌های سنتی رنگارنگ است که گویای موقعیت خاص آنهاست. مناطق کوهستانی معمولا شلوارهایی برای راه رفتن آسان دارند در حالی که در مناطق سردسیر پوشیدن پارچه‌های ضخیم‌تر را ترجیح می‌دهند.

مثلا در منطقه عسیر رنگ‌های اصلی و همچنین رنگ‌های صورتی، نارنجی و طلایی در لباس‌ها دیده می‌شود. این موارد را می‌توان حتی روی دیوارهای خانه آنها نیز مشاهده کرد.

در منطقه مدینه واقع در غرب عربستان لباس‌های صورتی روشن می‌پوشند که دارای چندین لایه است، ازجمله لایه‌ای که صورت را می‌پوشاند.

تبوک منطقه‌ای سردسیر در شمال غربی عربستان است که زنان آنجا لباس‌های دوخته شده با پارچه‌های ضخیم می‌پوشند. در طائف نیز لباس‌هایی که دارای شلوار است می‌پوشند. از آنجا که این منطقه کوهستانی است برای عبور از مناطق کوهستانی این‌گونه لباس‌ها استفاده می‌شود.

منبع: thenational ترجمه از فرارو

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.