مجموعه تلویزیونی تاج the crown که برای شبکه نتفلیکس تهیه شده است داستان زندگی ملکه الیزابت دوم انگلستان را از  زمان عروسی خود در سال ۱۹۴۷ تا به امروز نمایش می‌دهد.

ملکه الیزابت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از bustle، طراح لباس سریال تلویزیونی تاج لباس‌های ملکه الیزابت دوم از لباس عروسی گرفته تا لباس تاجگذاری، دامن‌های ابریشمین و کت‌های رنگارنگ را بازآفرینی کرده است.

در ادامه نگاهی می‌اندازیم به بهترین لباس‌های ملکه الیزابت دوم که در این سریال نشان داده شده است.

۱-  لباس عروسی ملکه الیزابت در سال ۱۹۴۷ که از ابریشم و مروارید ساخته شده بود.

۲- تور کشورهای مشترک‌المنافع سال ۱۹۵۲ در کنیا؛ ملکه الیزابت یک پیراهن خالدار با کیف و کفش‌های پاشنه‌بلند سفید پوشیده بود.

۳- ملکه الیزابت در بسیاری از اپراهایی که حضور می‌یافت لباس بلند ابریشمین سفید و شال خز با تاجی بر سر می‌پوشید. 

۴- در دهه ۱۹۵۰ ملکه الیزابت اغلب کت‌های خز می‌پوشید. البته او به‌تازگی اعلام کرده که دیگر از کت‌های خز حیوانات استفاده نمی‌کند.

تصمیم جدید ملکه الیزابت برای تغییر پوشش خودش

۵- ملکه در مراسم تاجگذاری در سال ۱۹۵۳ یک پیراهن سفید کلاسیک به همراه زیورآلاتی مختصر پوشیده بود. تنها تفاوت در لباس واقعی با لباس این مجموعه تلویزیونی در تاج ملکه است.

۶- در سال ۱۹۵۷ ملکه الیزابت دوم روی صفحه تلویزیون ظاهر شد تا به جهانیان کریسمس را تبریک بگوید.

۷- ملکه در سفر به غنا در سال ۱۹۶۱ برای نشان دادن حمایت خود از ملتش با رئیس جمهور کوامه نکروما رقصید که بسیار هم خبرساز شد. او در این مهمانی یک لباس ابریشمین سفید به همراه دستکش‌های بلند پوشیده بود.

۸- پس از فاجعه آبرفان در ۱۹۶۶ که براساس گزارش‌ها یکی از بزرگ‌ترین پشیمانی‌های دوران سلطنت ملکه الیزابت دوم است، در بازدید از این شهر یک کت چهاردگمه قرمز پوشید.

۹- در مراسم اعطای نشان به پرنس چارلز در ۱۹۶۹، ملکه یک کت با یقه‌ای بلند و کلاه پوشیده بود که انتخابی بسیار مدرن محسوب می‌شد.

۱۰- در سفر ایالتی به فرانسه در ۱۹۷۲، ملکه یک کت چاپی سفید و آبی و کلاهی متناسب با آن پوشیده بود و کیف دستی آبی‌رنگی به دست داشت. 

کد خبر 549199

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha