شاهزاده بئاتریس، نوه ملکه بریتانیا روز جمعه در مراسمی خصوصی در قلعه وینزور با «ادواردو ماپلی موزی» ازدواج کرد.

شاهزاده بئاتریس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایندیپندنت، این ازدواج زیر سایه کرونا و محدودیت‌های رسمی دولت انگلیس برای برگزاری تجمعات به‌صورت کاملاً محدود و خصوصی برگزار شد.

کاخ باکینگهام ساعاتی پیش جزئیاتی از این ازدواج را منتشر کرد. شاید جالب‌ترین بخش این جزئیات آن است که شاهزاده بئاتریس در این مراسم تاجی به سر گذاشته بود که مادربزرگش، ملکه الیزابت در مراسم ازدواج خود با شاهزاده فیلیپ از آن استفاده کرده بود.

ملکه الیزابت دوم، در سال ۱۹۴۷ یعنی دو سال پس از پایان جنگ جهانی دوم ازدواج کرد. ازدواج او در زمانی صورت گرفت که اروپا درگیر افسردگی و بحران اقتصادی پس از جنگ بود. آن ازدواج به نمادی از رویش زندگی و امید به آینده‌ای روشن برای بریتانیایی‌ها و همسایگان جنگ‌زده اروپائی‌شان بدل شد.

ازدواج نوه ملکه در میانه بحران کرونا نیز احیای همین امید است و شاید به همین دلیل ملکه بریتانیا تاجی که از مادرش به ارث رسیده و خود در مراسم عروسی‌اش به سر گذاشته بود را به نوه‌اش قرض داد.

این زوج در ابتدا قصد داشتند در ماه مه ازدواج کنند، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های بهداشتی در بریتانیا، آن‌ها مجبور به تعویق مراسم و نهایتاً برگزاری یک مهمانی ساده شدند.

ملکه ۹۴ ساله و همسرش شاهزاده فیلیپ ۹۹ ساله از معدود افرادی بودند که در این رویداد شرکت کردند.

از ۴ ژوئیه، دولت انگلیس اجازه داده است که مراسم عروسی با حضور حداکثر ۳۰ نفر، برگزار شود.

کد خبر 532360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار