مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۶
۰ نفر

شرکت روسی پتروواکس کارآزمایی مرحله نهایی واکسن کرونای ساخته شده بوسیله شرکت چینی کان‌سینو بایولوجیکز را در روسیه آغاز کرده است.

CanSino Vaccine

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز این شرکت چینی آزمایش‌های واکسن کرونایش را در کشورهای خارجی افزایش شده است تا بتواند تایید سازمان‌های ناظر برای آن را به دست آورد.

این واکسن با نام Ad5-nCoV قبلا پس از انجام کارآزمایی‌های بالینی مرحله اول و دوم برای استفاده در ارتش چین مجوز گرفته بود و کارآزمایی‌های مرحله نهایی آن در مکزیک و عربستان سعودی هم قرار است انجام شود.

شرکت کان‌سینو ماه پیش اعلام کرد در حال مذاکره با عربستان سعودی، روسیه، برزیل و شیلی برای انجام کارآزمایی‌های مرحله سوم یا مرحله نهایی است.

این شرکت این هفته تاییدیه حق ثبت این واکسن را از دولت دریافته کرده بود.

این نخستین کارآزمایی یک واکسن بالقوه کرونای تولید شده بوسیله یک شرکت خارجی است که در روسیه انجام می‌شود. خود روسیه نیز دارد آماده می‌شود تولید انبوه واکسن کرونای داخلی‌اش را که انستیتو گامالیای مسکو ساخته است، شروع کند.

شرکت داروسازی روسی، پتروواکس در بیانیه‌ای در روز شنبه تایید کرد که کارآزمایی واکسن کان‌سینو را آغاز می‌کند.

پتروواکس گفت اگر این واکسن در روسیه تایید شود، تولید آن را در تاسیساتش در منطقه مسکو انجام خواهد داد و قصد دارد نیاز بازار روسیه و کشورهای مستقل مشترک‌المنافع را تامین کند.

شرکت کان‌سینو و رقیبانش در چین از جمله شرکت سینوواک بیوتک و گروه داروسازی ملی چین (سینوفارم) در حال آزمایش واکسن‌های نامزدشده‌شان در کشورهای خارجی هستند، زیرا چین به علت شمار کم موارد کووید-۱۹ برای انجام کارآزمایی مرحله‌ سوم چندان مناسب نیست.

تکمیل موفقیت‌آمیز کارآزمایی‌های مرحله سوم عموما برای کسب تایید سازمان‌های ناظر برای توزیع واکسن برای استفاده عمومی لازم است.

واکسن شرکت کان‌سینو بر اساس یک آدنوویروس حامل ژن‌های پروتئین‌های گل‌میخی کرونا ویروس است، یعنی همان  روشی که واکسن دانشگاه آکسفورد و واکسن تایید شده روسی برای کرونا هم به کار گرفته‌اند.

ماه پیش گروه زیست‌فناوری روسی، بیوکد اعلام کرد در  حال مذاکره با برای تولید یک واکسن بالقوه کووید-۱۹ ساخته شده بوسیله انستیتوی ویروس‌شناسی دولتی «وکتور» روسیه است.

روسیه با ۹۲۷۷۴۵ مورد کرونا در رده چهارم میان کشورهای جهان از لحاظ شمار عفونت‌ها قرار دارد.

کد خبر 541288

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار