پژوهشگران چینی می‌گویند یک واکسن تولید شده برای کووید-۱۹ در این کشور در اغلب افراد شرکت‌کننده در یک کارآزمایی بی‌خطر بوده و پاسخ ایمنی را برانگیخته است.

vaccine

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز این واکسن که با همکاری شرکت چینی کان‌سینو بایولوژیکز و واحد پژوهشی ارتش چین ساخته شده است، یکی از چند واکسنی است که نتایج آزمایش‌هایشان در انسان‌ها امیدبخش بوده است و آماده ورود به مرحله نهایی کارآزمایی بالینی‌ می‌شوند.  واکسن‌های دیگر امیدبخش شامل واکسن‌های شرکت مدرنا، شرکت بایوان‌تک و شرکت اینوویو می‌شوند.

واکسن شرکت کان‌سینو که هنوز باید وارد مرحله نهایی  بزرگ کارآزمایی بالینی شود تا معلوم شود تا چه حدی می‌تواند از عفونت با ویروس جدید کرونا در افراد پیشگیری کند، برای آزمایش بر روی سربازان ارتش چین چراغ سبز گرفته است.

پژوهشگران می‌گویند نتایج کارآزمایی مرحله دوم یا مرحله میانی این واکسن که روز دوشنبه ۳۰ تیر در ژورنال لنست منتشر شده است، از پیشرفت به سمت مرحله نهایی یا سوم کارآزمایی این واکسن در مقیاس بزرگ حمایت می‌کند.

این واکسن چینی از ویروسی به نام آدنوویروس استفاده می‌کند تا رمز ژنتیکی مربوط به ساخت پروتئین گل‌میخی ویروس جدید کرونا را به درون بدن انسان منتقل کند و باعث ایجاد پاسخ ایمنی به آن شود. این روش در واکسنی که با همکاری دانشگاه آکسفورد و شرکت آسترا-زنکا  ساخته می‌شود، هم به کار رفته است.

کد خبر 532789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار