مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
۰ نفر

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه کنکور در هفته اول مهرماه خبر داد.

کنکور

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در نشست مجازی روسای دانشگاه‌ها که با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر رئیسی، معاون وزیر بهداشت با موضوع «هماهنگی جهت برگزاری مطلوب آزمون سراسری» در محل وزارت علوم برگزار شد، با بیان این‌که این آزمون در ۳۹۲ شهر و بیش از ۳۳۰۰ حوزه امتحانی و همچنین هم‌زمان در ۱۵ کشور دیگر برگزار می‌شود، گفت: نتایج اولیه آزمون سراسری هفته اول مهرماه منتشر می‌شود و بعد از انتخاب رشته داوطلبان، هفته اول آبان نتایج نهایی اعلام خواهد شد.

وی افزود: آزمون‌ها به ترتیب روز چهارشنبه ۲۹ مرداد با برگزاری آزمون هنر با ۱۱۳ هزار داوطلب آغاز می‌شود، روز پنج‌شنبه ۳۰ مرداد با برگزاری آزمون علوم انسانی و ریاضی با ۵۵۰ هزار داوطلب، روز جمعه ۳۱ مرداد با برگزاری آزمون علوم تجربی با ۵۹۴ هزار داوطلب ادامه می‌یابد و بالاخره روز شنبه اول شهریور با برگزاری آزمون زبان با ۱۷۴ هزار داوطلب به پایان می‌رسد.

دکتر خدایی با بیان این‌که تعداد داوطلبان در مقایسه با برگزاری آزمون سال ۱۳۹۸ تقریباً یکسان است، گفت: حوزه‌های برگزاری از ۲۱۰۰ حوزه در سال ۱۳۹۸ به ۳۳۰۰ حوزه افزایش یافته و عوامل اجرایی نیز از ۷۸ هزار نفر در سال گذشته به ۱۷۵ هزار نفر افزایش یافته است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این‌که در فاصله ۲ هفته مانده به برگزاری آزمون ۴۸ سالن ورزشی و ۱۰ مصلی در مناطق مختلف کشور به فضای برگزاری آزمون افزوده شده است، توضیح داد: کل فضای برگزاری در سال گذشته ۲ میلیون و صد هزار مترمربع بود که فضای امسال ۵ میلیون مترمربع است و فاصله صندلی‌ها نیز حداقل یک متر و ۸۰ سانتی‌متر است که در برخی مناطق به ۲ متر هم می‌رسد.

وی با بیان این‌که برگزاری به موقع آزمون سراسری به دلیل همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی در روند برگزاری آن بود، گفت: در روند برگزاری آزمون در بحث ورود داوطلبان نگرانی خاصی وجود ندارد، زیرا زمان ورود را ۲ ساعت افزایش داده‌ایم و از ساعت شش و نیم داوطلبان می‌توانند وارد حوزه‌های آزمون شوند و تنها نگرانی ما در بخش خروج داوطلبان است.

به گفته وی، نگرانی دیگر تجمع خانواده‌ها و همراهان داوطلبان در خارج و اطراف حوزه‌های امتحانی است که از دانشگاه‌ها درخواست می‌کنیم اگر فضای لازم را در دانشگاهشان دارند خانواده‌ها را به داخل دانشگاه هدایت کرده و از آنان پذیرایی کنند البته هزینه تمامی این موارد به دانشگاه‌ها پرداخت خواهد شد.

دکتر خدایی با بیان این‌که ساماندهی فضاهای خارج از حوزه‌های برگزاری آزمون و هماهنگی خانواده‌ها و همراهان داوطلبان به سازمان بسیج واگذار شده است، افزود: از روسا و مسئولان دانشگاهی تقاضا می‌کنیم با عوامل برگزاری ارتباط مستمر داشته باشند و با سرکشی به محل برگزاری آزمون موجب دلگرمی آنان شوند و بروز خطاهای احتمالی را در حوزه‌ها کاهش دهند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام این‌که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۲ میلیون ماسک و پک بهداشتی برای استفاده داوطلبان و عوامل اجرایی آزمون سراسری اهدا کرده است، گفت: در نهایت هدف ما برگزاری سالم و ایمن این آزمون است و باید دقت شود در نهایت احترام و تکریم داوطلب و خانواده‌های آنان این آزمون به سلامتی برگزار شود.

کد خبر 541007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار