سرانجام سه راه سرگردان از سرگردانی نجات یافت و با افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهید کاظمی- آیت‌الله سعیدی در این منطقه گره ترافیک جنوب شرق تهران گشوده می‌شود.

این طرح که براساس طرح جامع تهران و در راستای تکمیل رینگ داخلی شهر به اجرا درآمده‌است، ۲ محور بزرگراهی شهید کاظمی و آیت‌الله سعیدی را به یکدیگر متصل کرده و از طرفی منجر به توزیع ترافیک از شمال به جنوب بزرگراه نواب و آیت‌الله سعیدی می‌شود.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران در این باره گفت: در ۲ سال اخیر تکمیل این بزرگراه در اولویت خاص قرار داشته و عملیات اجرایی پل‌ها و تقاطع‌های غیرهمسطح در طول بزرگراه در میدان جهاد و شکوفه به بهره‌برداری رسیده‌است.

احمد دنیا مالی افزود: هدف اصلی این طرح احداث حدود ۳ هزار و ۸۰۰ متر بزرگراه، حد فاصل سه راه نعمت‌آباد تا میدان جهاد بوده که شامل ۲ باند تندرو ۱۱ متری و ۲ باند کندرو ۹.۲۵ متری با فضاهای سبز و رمپ و لوپ و اتصالات مختلف است.

وی این طرح را شامل ۳ تقاطع غیرهمسطح میدان جهاد، تقاطع رضایی و سه راه‌نعمت آباد دانست.

دنیا مالی با اشاره به اهمیت ترافیک جنوب شرق تهران و لزوم ساماندهی آن اظهار داشت: میدان جهاد یکی از مهم‌ترین توزیع کننده‌های ترافیک در جنوب تهران است که در ۲ سال گذشته به بهره‌برداری رسیده‌است و تاکنون نقش این میدان توزیع ترافیک ورودی به پایتخت در ۲ محور شرقی و غربی بوده‌است.

بدین ترتیب ترافیک شمالی جنوبی تهران که از طریق بزرگراه‌های نواب و جوانه به سه راه‌نعمت‌آباد می‌رسد، در مسیر بزرگراه شهید کاظمی قرار گرفته و با تقاطع غیرهمسطح به اتوبان قم متصل می‌شود.

مشخصات فنی

طرح تقاطع غیرهمسطح شهید کاظمی با توجه به احداث پل رفت و برگشت، روی اتوبان شهید کاظمی و لوپ‌های مربوطه سبب شده مسیری حدود ۵ کیلومتر راه جهت دسترسی به جاده‌ ساوه و بزرگراه شهید نواب و در نهایت فرودگاه امام خمینی کوتاه‌تر شود. همین امر در کاهش بار ترافیکی و زمان تردد تاثیر بسیاری دارد.

این طرح شامل یک پل با سازه بتنی و عرشه بتنی و با سامانه تیر بتنی پیش ساخته در ۴ دهنه به طول هر دهانه ۲۱ متر و طول کل عرشه ۸۶ متر و ۲ لوپD ،C به طول هر کدام ۳۰۰ متر و عرض ۹ متر و خاکریز شرقی و غربی پل به طول کل هزار متر است.

همچنین یک پل رمپی E دارای سازه بتنی و عرشه بتنی پیش ساخته و با ۱۸ دهانه که هرکدام به طول ۲۲ متر و طول کل عرشه ۳۸۶ متر و عرض ۹ متر دارای ۲ خاکریز در طرفین پل که بزرگراه آیت‌الله سعیدی را به نواب متصل می‌کند.

کد خبر 53621

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار