تابستان علیرغم همه سختی‌ها و گرمای کشنده‌اش، یک مهمان عزیز به خانه شما می‌آورد؛ هندوانه. اما شاید برایتان مهم باشد بدانید اگر به یک‌سری مشخص از بیماری‌ها مبتلا هستید، نباید درب خانه خود را به این مهمان شیرین و آبدار باز کنید، زیرا عناصری با خود دارد که می‌توانند سلامتی شما به شکل جدی به خطر بیندازند.

هندوانه

به گزارش همشهری آنلاین، برنا به نقل از العربیه نوشت: از هندوانه به عنوان یک منبع غذایی بی‌نظیر یاد می‌شود، زیرا که مقدار زیادی مایعات دارای ویتامین و مواد معدنی در خود دارد. هندوانه همچنین ماده بسیار مهم لیکوبین را داراست که می‌تواند ساخت و ساز کلاژن را تسریع کرده و پوست را در مقابل پیامدهای اشعه ماورای بنفش در فصل گرما محافظت کند.

علیرغم همه این فواید کارشناسان تغذیه درباره خطرات هندوانه برای گروه‌های مشخصی از بیماران هشدار داده و تاکید کرده‌اند که خوردن هندوانه برای این افراد خطرناک است.

سویتلانا ووس، کارشناس امور تغذیه گفت که خوردن هندوانه قرمز برای افرادی که مشکلات سیستم گوارشی دارند یا به بیمارهای مزمن سیستم گوارشی مبتلا هستند، توصیه نمی‌شود.

همچنین بخوانید:

هندوانه با پوست شما چه می‌کند؟

این ۵ غذا را از برنامه غذایی خود حذف کنید

۵ ماده غذایی که هرگز نباید با شکم خالی بخورید

این کارشناس روس گفت که افراد مبتلا به اسهال، التهابات روده بزرگ، سنگ کلیه و بیماری پروستات نباید هندوانه بخورند.

او در ادامه تاکید کرد که به جز گروه‌های پیش‌گفته، دیگر افراد می‌توانند به مقدار مناسب هندوانه بخورند، زیرا که این ماده خوراکی حدود ۱۰۰ درصد مایعات دارد.

 سویتلانا ووس پیشنهاد کرد افراد سالم در فصل تابستان روزی ۲۰۰ گرم هندوانه بخورند، ولی از خوردن هندوانه در دیگر فصل‌ها خودداری کنند، زیرا که به هندوانه‌های فصل‌های دیگر برای به عمل آمدن نیترات تزریق می‌شود.

کد خبر 534325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار