بوستان جنگلی سرخه حصار با اعتباری ۱۳۵ میلیارد تومانی برای اجرای پروژه‌هایی نظیر برپایی آلاچیق، مبلمان شهری و مسیر دوچرخه سواری هشت کیلومتری، به یک مقصد گردشگری تبدیل می‌شود.

پارك جنگلي سرخه حصار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، سجاد سبحانی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ تهران با بیان اینکه امسال اعتباری معادل ۱۳۵ میلیارد تومان برای قطب گردشگری سرخه حصار به منطقه ۱۳ شهرداری تهران ابلاغ و در قالب بودجه شهرداری تهران لحاظ شده است، گفت: این مقوله یک ردیف اعتباری مستمر در چند سال گذشته بوده است بدین ترتیب که برای منطقه ۱۳ هر ساله اعتباری در نظر گرفته می‌شده که امسال با یک رشد قابل توجه به ۱۳۵ میلیارد تومان رسیده است.

او با بیان اینکه فراخوان انتخاب مشاور برای اجرای پروژه‌ها انجام شده و تا حدود دو ماه آینده اجرای این پروژه‌ها آغاز خواهد شد، افزود: بخشی از این اعتبار صرف پروژه‌های زیرساختی خواهد شد که فضای طبیعی بوستان سرخه حصار را جهت استفاده شهروندان آماده می‌کند. این پروژه‌ها عمدتا شامل آسفالت، خط کشی، فضای سبز، سرویس‌های بهداشتی، آلاچیق و مبلمان شهری است. بخشی از این آسفالت مربوط به مسیر دوچرخه‌سواری بوستان جنگلی سرخه حصار است که یکی از بزرگترین پیست‌های دوچرخه‌سواری کشور و شاید بزرگترین پیست دوچرخه سواری شهر تهران به مسافت هشت کیلومتر باشد.

معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ تهران اضافه کرد: این پیست که یک مسیر دوچرخه‌سواری جنگلی است، از قبل وجود داشته و اکنون در حال احیا و نوسازی است. پروژه‌های دیگری نیز قرار است انجام شود تا یک مقصد گردشگری برای شهر تهران تعریف و بخشی از اوقات فراغت شهروندان در این بوستان سپری شود.

بوستان جنگلی سرخه‌حصار یکی از بزرگترین پارک‌های ملی و جزو قدیمی‌ترین شکارگاه‌های جنگلی حفاظت شده از دوران قاجار است که مساحتی در حدود ۹۲۰۰ هکتار دارد و در شرق پایتخت واقع شده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی این بوستان جنگلی که همه قسمت‌های آن به جز بخش شمال شرقی تحت کنترل و حفاظت سازمان محیط زیست قرار دارد به پارک ملی تغییر نام داد.

کد خبر 518163

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار