مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص نحوه بازگشایی دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های علوم پزشکی کشور و نیز برگزاری امتحانات دانشجویان این دانشگاه‌ها توضیح داد.

دانشجویان پزشکی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، رحمان خدابنده‌لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمامی دانشجویان علوم پزشکی هم‌زمان از روز شنبه ۱۷ خرداد ماه در دانشگاه‌ها حضور پیدا نمی‌کنند و قطعا خوابگاه‌ها نیز با ظرفیت کمتری آماده اسکان دانشجویان می‌شوند. دانشگاه‌ها در حد توان و شرایط خود در حال آماده‌سازی خوابگاه‌های دانشجویی هستند.

وی ادامه داد: دانشگاه‌های علوم پزشکی هم در حال فراهم کردن مقدمات کار از جمله ضدعفونی هستند تا از ۱۷ خرداد بتواند دانشجویان را اسکان دهند. پیش‌بینی می‌شود که در هر اتاق حداکثر ۲ نفر اسکان پیدا کنند.

خدابنده‌لو در مورد پرداخت هزینه خوابگاه‌ها گفت: در این مدت که دانشجویان در خوابگاه نبودند، نیاز به پرداخت هزینه ندارند، به عبارتی هزینه‌ای بابت نبودن در خوابگاه‌ها دریافت نمی‌شود.

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت با بیان این که تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در روزهای گذشته در خوابگاه‌ها حضور داشتند به این معنی که خوابگاه‌ها به طور کامل خالی از سکنه نشده بود، افزود: دانشجویانی که کارآموزی و کارورزی یا در بخش‌های بالینی حضور دارند در روزهای گذشته در خوابگاه‌ها حضور داشتند.

وی با یادآوری این که فاصله‌گذاری فیزیکی در خوابگاه‌ها و کلاس درس رعایت می‌شود، افزود: بسیاری از کلاس‌های درسی به صورت مجازی برگزار شده است و دانشجویان برای رفع اشکال در دانشگاه حاضر می‌شوند.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت تصریح کرد: از ۱۷ خرداد همه دانشجویان علوم پزشکی در دانشگاه‌ها حاضر نمی‌شوند بلکه حضور آنان بر اساس زمان‌بندی اعلامی خواهد بود.

خدابنده‌لو تاکید کرد: قرار نیست همه دانشجویان در کلاس‌ها حضور پیدا کنند، به همین دلیل دانشگاه‌ها با ظرفیت کمتری کلاس‌ها را برگزار می‌کنند و فاصله‌گذاری فیزیکی در این مکان‌ها رعایت می‌شود.

وی به برگزاری امتحانات دانشجویان اشاره کرد و گفت: برنامه امتحانات قطعا به صورت مرحله‌ای برگزار می‌شود تا همه به صورت همزمان در دانشگاه برای امتحانات حضور پیدا نکنند.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت با بیان این که دانشجویانی که به دلیل فعالیت در مراکز درمانی در خوابگاه ساکن هستند همواره مورد غربالگری قرار می‌گیرند، افزود: اقداماتی نظیر تب‌سنجی برای این دانشجویان انجام می‌شود ولی از آنان تست تشخیصی کرونا گرفته نمی‌شود.

خدابنده لو در خصوص تعداد دانشجویان علوم پزشکی مبتلا به کرونا هم گفت: آماری از میزان ابتلای این دانشجویان به کرونا نداریم اما تا کنون هیچ دانشجوی علوم پزشکی در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست نداده است.

وی به برنامه دانشگاه‌های علوم پزشکی برای انجام تست کرونا از دانشجویانی که در بخش‌های کرونایی مشغول خدمت بوده‌اند اشاره کرد و افزود: مقرر شد در استان‌ها از دانشجویان حاضر تست کرونا بگیرند تا برآوردی از وضعیت دانشجویان از نظر ابتلا به ویروس در استان‌ها و دانشگاه‌های مختلف داشته باشیم.

کد خبر 516234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار