مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت به تشریح وضعیت دانشجویان مبتلا به کرونا در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور پرداخت.

تست کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر رحمان خدابنده‌لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تشریح آخرین وضعیت ابتلای تعدادی از دانشجویان ساکن خوابگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشکی کرمان به ویروس کرونا پرداخت و اظهار کرد: با توجه به اینکه دانشجویان دستیاری، کارورزی، اینترن و افرادی که باید در دوران شیوع کرونا در بخش‌های بیمارستانی و به ویژه در بخش‌های بیماران مبتلا به کرونا نیز فعالیت کنند بیشتر در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند. به همین دلیل دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز از دانشجویانی که در این مراکز حضور داشتند بدون اینکه این افراد علایم ویروس کرونا را داشته باشند تست کرونا گرفته است.

وی در ادامه تصریح کرد: بر این اساس از تعداد ۸۲ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان که ساکن خوابگاه بودند و در مراکز درمانی نیز حضور داشتند نیز تست کرونا گرفته می‌شود در نهایت تست نهایی ۱۷ دانشجو از ۸۲ نفر مثبت اعلام شده است.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: از ۱۷ دانشجوی مبتلا به ویروس کرونا در دانشگاه علوم پزشکی کرمان، تعداد ۱۱ دانشجو دختر و ۶ نفر نیز پسر هستند. در حال حاضر این افراد در هتلی که قبلا دانشگاه با آن قرارداد داشت همچنان در قرنطینه قرار دارند و برای این دانشجویان کادر درمانی اعم از روانشناس، مشاوره و پزشک به منظور ارائه خدمات درمانی در نظر گرفته شده است.

خدابنده‌لو تاکید کرد: دانشجویان مبتلا به ویروس کرونا هیچ گونه علایمی از این بیماری ندارند و فقط تست سی‌پی‌آر آنها مثبت اعلام شده است و بعد از ۱۴ روز از مدت قرنطینه، می‌توانند به فضای خوابگاهی بازگردند.

وی همچنین از ابتلای ۷ دانشجوی علوم پزشکی ساکن خوابگاه دانشگاه اصفهان به کووید-۱۹ خبر داد و گفت: این افراد نیز در قرنطینه قرار دارند.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت با بیان اینکه دانشجویان علوم پزشکی که به دلیل فعالیت در مراکز درمانی در مراکز خوابگاهی ساکن هستند همواره مورد غربالگری قرار می‌گیرند، افزود: در این زمینه اقداماتی نظیر تب‌سنجی و غیره برای این دانشجویان انجام می‌شود ولی از آنها تست کرونا گرفته نمی‌شود.

وی در خصوص آمار دانشجویان مبتلا به کرونا گفت: آماری از میزان ابتلای دانشجویان علوم پزشکی به کرونا نداریم اما می‌توانیم بگوییم تا کنون هیچ دانشجویی در اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت نشده است.

خدابنده‌لو در پایان از برنامه وزارت بهداشت برای انجام تست کرونا از دانشجویان استانی خبر داد و گفت: بر این اساس تلاش داریم برآوردی از وضعیت دانشجویان از نظر ابتلا به این ویروس در استان‌ها و دانشگاه‌های متخلف داشته باشیم. در این راستا تست کرونای دانشجویان خوابگاهی برخی دانشگاه‌ها نیز کاملا منفی اعلام شده است.

کد خبر 517049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار