سیدامیر سیدزاده در نقش حاجی مالکی در سریال «پایتخت ۶» انتقادهای وارد شده به این فصل از مجموعه پایتخت را بی اساس خواند و گفت: می خواستند تنابنده را تخریب کنند.

حاجی مالکی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرآنلاین، یکی از چهره‌های مطرح سریال‌های نوروزی تلویزیون در سال ۹۹، حاجی مالکی نماینده مجلسِ سریال «پایتخت۶» بود. سیدامیر سیدزاده که نزدیک به ۲ دهه به عنوان تهیه‌کننده در سینما و تلویزیون مشغول به فعالیت بوده است، انتخاب محسن تنابنده و سیروس مقدم برای این نقش بود که در این فصل به سریال «پایتخت» اضافه شده و قرار بود بار شوخی‌های سیاسی این سریال را بالا ببرد؛ شوخی‌هایی که به گفته امیر سیدزاده اغلب گرفتار تیغ تیز سانسور شدند. سیدزاده درباره انتخاب خودش در نقش حاجی مالکی گفت: بعد از هفده، هجده سال کار تهیه‌کنندگی این نقش به من پیشنهاد شد و اتفاق خیلی خوبی رقم خورد. صرف نظر از برخی ممیزی‌ها و اصلاحاتی که به سریال در قاب تلویزیون وارد شد، سریال موجب رضایت و دیده شدن بین آحاد جامعه شد.

حاجی مالکی با اشاره به حاشیه ها و انتقاداتی که به «پایتخت۶» وارد ‌شد، توضیح داد: قطار تا وقتی ثابت است کسی کارش ندارد، همین که حرکت می‌کند به آن سنگ می‌زنند و مهم است که چه کسانی به قطار در حال حرکت سنگ می‌زنند؟ به طور قطع مغز متفکر «پایتخت» از ابتدا تا محسن تنابنده بوده و نیت محسن تنابنده خدمت است.  تنابنده در انتخابی که برای نقش حاجی مالکی کرد، حرفی را زد که شاید ده‌ها کارگردان، بازیگردان و نویسنده نتوانند بزنند. انتقاداتی که به این سریال وارد شد، غیرمنصفانه و دور از اخلاق حرفه‌ای و هنر بود. وقتی انتقادها حالت تخریب پیدا می‌کند شما متوجه می‌شوید پشت این تخریب‌ها اهداف دیگری نهفته است.  

به گفته وی زمان و تولید محصولات آینده صداوسیما ثابت خواهد کرد که با وجود همه این هجمه‌ها یکی از بهترین و موفق‌ترین سریال‌های صداوسیما بوده که می‌شود به آن لقب ملی هم داد. سیدزاده درباره ادامه همکاری تنابنده با تلویزیون در در فصول بعدی مجموعه پایتخت افزود: محسن تنابنده یک سرمایه است و نباید با او این برخوردها شود. محسن در ۵ فصل قبلی در کنار خشایار الوند به یک شناختی نسبت به هم رسیده بودند که خیلی راحت‌تر می‌توانستند محصولی را تولید کنند. بالاخره در این فصل نویسنده جدیدی وارد شده و این نویسنده با حال و هوا و فضای این سریال به نسبتی که مرحوم خشایار الوند آشنا بوده، آشنا نبوده و زمان می‌برده تا آشنا شود. «پایتخت» یک پروژه ملی است و محسن تنابنده سعه صدرش بیشتر از این است که فکرش را بکنیم. او هدف را در نظر می‌گیرد و ما امیدواریم «پایتخت۷» را با قدرت و صلابت و با اقبال عمومی بیشتر بسازد و نشان بدهد همچنان محکم و استوار در این مسیر ادامه راه می‌دهد.

این تهیه کننده سینما به بازخورد نماینده‌های مجلس به نقشی که در پایتخت داشت اشاره کرد و گفت: تلفن‌های زیادی از دوستان نماینده داشتم که می‌گفتند شما نقش یک نماینده مجلس را خیلی خوب بازی کردید جواب من این بود که من این نقش را زندگی کردم و کسی که من زندگی کردم. امیدوارم این نقش تلنگری زده باشد به دوستانی که متوجه حرمت و جایگاه نقش نمایندگی خودشان نیستند 

کد خبر 514309

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ایران IR ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
    3 6
    جناب تنابنده دیماه 98 اعلام کردند که دیگر با تلویزیون کار نخواهند کرد همان تلویزیونی که باآن به شهرت رسید بعد از آن همه موج سواری خوشحال می شویم که این وعده شان را عملی کنند . پایتخت هم بهتر است تا کاملا"در ورطه ابتذال نیفتاده تمام شود! درمورد سرمایه بودن تنابنده هم قدری اغراق فرموده اند!

دیدگاه خوانندگان

وبگردی