محققان دریافتند که کروناویروس جدید به مدت ۷ روز بر روی ماسک جراحی ماندگار است، این حقیقت نشان می‌دهد که دور انداختن صحیح آن پس از استفاده بسیار مهم است.

ماسک صورت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بیزینس اینسایدر، محققان به پژوهش‌های خود در مورد پایداری کروناویروس بر روی سطوح مختلف ادامه می‌دهند تا نحوه انتقال آن را کشف کنند.

در گزارش جدیدی که در ژورنال لنسنت منتشر شده، مشخص شده است که این ویروس به مدت ۷ روز روی سطح خارجی ماسک جراحی ماندگار شده است. در این مطالعه توصیه شده تا افراد بعد از قرار دادن ماسک روی صورت خود، به آن دست نزنند.

محققان همچنان اقدامات پیشگیرانه قبلی مبنی بر شستن مکرر دستان، لمس نکردن صورت و نیز در خانه ماندن را بهترین راه‌های محافظت از خود در برابر کووید۱۹ دانستند.

پس از آنکه کاخ سفید به همه آمریکایی‌ها توصیه کرد که در فضای عمومی از پوشش‌های صورت استفاده کنند، مقامات به طور فزاینده‌ای پیشنهاد میکنند که افراد برای پوشاندن صورت خود از پارچه‌ها و دستمال‌سرهای خود استفاده کنند تا ماسک‌ها به کادر درمانی و پزشکی اختصاص یابد.

از زمان شیوع ویروس کرونای جدید، جهان با کمبود قابل توجه ماسک‌های N۹۵ و جراحی مواجه شده است. برخی کارشناسان اذعان کردند شواهد علمی زیادی در دست نیست که ماسک ها به جلوگیری از شیوع عفونت در یک جمعیت کمک کنند ولی استفاده از ماسک برای افراد بیمار ضروری است.

کد خبر 499210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار