شیوع ویروس کرونا در جهان بازار ماسک‌ را با رونق و تنوعی بی‌سابقه مواجه کرده است. اما گذشته از انوع فشن آن، تولید برخی ماسک‌های خاص مانند ماسک مخصوص افراد ناشنوا اهمیت بیشتری دارد.

ماسک ناشنوایان

به گزارش همشهری آنلاین، شیوع ویروس کرونای جدید و لزوم پیشگیری از ابتلا به این ویروس، بازار عرضه و تقاضای ماسک را دچار رونقی بی‌سابقه کرد تا آنجا که بسیاری از کشورها با کمبود ماسک مواجه شدند.

در این میان برخی شرکت‌ها به تولید ماسک‌های فشن روی آوردند زیرا اینطور که به نظر می‌رسد، حداقل تا مدت‌ها باید ماسک را نیز جزئی از البسه روزانه خود قرار دهیم.

اما گذشته از دشواری تنفس در هنگام استفاده از ماسک، انتقال برخی حس‌های بشری نیز با مشکل مواجه شدند. مثلا لبخندی ساده در پاسخ به یک دوست، یا صحبتی آهسته برای نشکستن سکوت حاکم بر فضا ناممکن شده‌اند. این مسائل اما چالش‌هایی دست دوم به حساب می‌آیند زیرا گروهی از شهروندان در شرایط کرونایی موجود با مشکلاتی اساسی روبرو شده‌اند.

به گزارش گلوبال نیوز، اشلی لارنس که معلم افراد ناشنوا در دانشگاه کنتاکی آمریکاست، متوجه نیاز این گروه از افراد جامعه به ماسکی مناسب شد. افراد ناشنوا برای برقراری ارتباط با دنیای اطراف خود از تکنیک‌های لب‌خوانی استفاده می‌کنند بنابراین به ماسکی نیاز دارند که قسمت روبرویی آن شفاف باشد تا هم دهان دیده شود و هم سلامت فرد محفوظ بماند.

در همین راستا او به کمک مادرش اقدام به طراحی و تولید ماسکی کرد که از پارچه مخصوص و طلقی شفاف تولید شده است. این ماسک‌ها اکنون به صورت رایگان در اختیار افرادی که ناشنوا هستند و یا نیاز به استفاده از لب‌خوانی دارند قرار می‌گیرد. 

کد خبر 497747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =