جهانگیر الماسی، بازیگر سینما و تلویزیون این روزها در خانه ماندن را یک وظیفه اجتماعی می داند و می گوید : «می دانیم که ویروس کرونا با هر حرکتی در سطح شهر جابجا می شود و ابتلای هر فرد، نه تنها جان خود او بلکه اطرافیان و تمام کسانی را که با فرد مبتلا در ارتباط بوده اند به خطر می اندازد. برای همین در خانه ماندن این روزها یک مسئولیت اجتماعی است.»

جهانگیر الماسی

همشهری آنلاین- مرضیه موسوی: از زمان شیوع بیماری کرونا در تهران تنها یک بار برای بیماری قلبی از خانه خارج شده و حالا روزهای قرنطینه خود خواسته را در خانه اش می گذراند. جهانگیر الماسی می گوید : «در خانه ماندن کار ساده ای نیست. اما برای حفظ جان خودمان و عزیزانمان باید به آن تن بدهیم. بی احتیاطی در زمینه رعایت نکات بهداشتی این روزها تنها یک نفر را به خطر نمی اندازد بلکه با انتقال بیماری از یک فرد به افراد بیشمار، جان شهروندان زیادی را به خطر می اندازد. برای همین در خانه ماندن این روزها مسئولانه ترین کاری است که می توانیم انجام دهیم.»

با دنبال کردن اخبار مربوط به شیوع کرونا، از پرستاران و پزشکانی یاد می کند که با کمترین امکانات جان خود را به خطر انداخته اند و از بیماران مبتلا به کرونا مراقبت می کنند. الماسی می گوید : «همانطور که در هر زمینه ای به توصیه متخصصان گوش می دهیم، برای جلوگیری از گسترش کرونا هم به توصیه های پزشکان که متخصص در این زمینه هستند گوش می کنم و حرف آن ها برای من حجت است. من و مردم ایران قدردان زحمات تیم های درمانی در بیمارستان ها هستیم که ساعت های طولانی دستکش های پلاستیکی و ماسک و لباس های مخصوص را در تنشان تحمل می کنند و با بیماران مبتلا به کرونا مستقیما در ارتباط هستند. بی احتیاطی های هر کدام از ما این روزها فشار کار را برای کارد درمانی بیشتر می کند. از مردم می خواهم تا پایان این بحران در خانه بمانند و دید و بازدید و مسافرت نوروز را به وقت بهتری موکول کنند.»

کد خبر 492099

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار