سه‌شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
۰ نفر

وزیر ورزش و جوانان نسبت به تاخیر در آغاز رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ واکنش نشان داد.

سلطانی فر

به گزارش همشهری آنلاین،  مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، بازی‌های المپیک قرار بود از سوم مردادماه آغاز شود. این بازی‌ها حدود ۱۵ روز به طول می‌انجامد و قبل از آن ورزشکاران در رشته‌های مختلف مسابقات انتخابی و کسب سهمیه باید شرکت کنند که با توجه به شیوع ویروس کرونا، مسابقات انتخابی الان در بسیاری از کشورها به تاخیر افتاده است.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: امیدواری فدراسیون‌های جهانی و کمیته بین المللی المپیک این است که در یکی - ۲ ماه آینده شرایط با ثباتی در کشورها بوجود بیاید که این مسابقات انتخابی و کسب سهمیه پیگیری تا بازی‌های المپیک در موعد مقرر برگزار شود.

سلطانی فر ادامه داد: الان ۱۰۰ کشور دنیا درگیر ویروس کرونا هستند و کشور ژاپن هم کشور درگیری است که بیش از هزار نفر از مردم مبتلا شده و تعدادی جان خودشان را از دست داده‌اند. ما فکر می‌کنیم که روند برگزاری مسابقات کسب سهمیه که از حالت طبیعی آن خارج شده و مسابقات در ماه‌هایی برگزار شود که این ماه‌ها فاصله زیادی با المپیک نداشته باشد یا حتی ممکن است تقارن پیدا کند.

وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: تصور خیلی از دست اندرکاران ورزش این است که با توجه به شیوع ویروس کرونا و آلودگی که در بیش از ۱۰۰ کشور ایجاد کرده است، احتمالا با یک تاخیر چند ماهه در برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو مواجه خواهیم بود.

کد خبر 491290

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ساير ورزش‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها