همشهری آنلاین: دولت استرالیای جنوبی پنجشنبه 17 آوریل (30 فروردین) اعلام کرد از سال آینده کیسه‌های پلاستیکی را در این منطقه کشور ممنوع خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این تصمیم پس از آن اعلام می‌شود که اجلاس وزرای محیط‌ زیست دولت‌های محلی استرالیا  نتوانست به در مورد یک برنامه ملی در این مورد به توافق برسد.

ایالت استرالیای جنوبی  پس از اینکه پیتر گارت، وزیر محیط‌زیست فدرال استرالیا، بستن مالیات بر روی کیسه‌های پلاستیکی را رد کرد و به جای آن یک گروه کاری برای بررسی این موضوع تشکیل داد، گفت به تنهایی به مسیر خود ادامه می‌‌دهد.

وزیر محیط‌ زیست ایالت استرالیای جنوبی، گیل گوگو گفت: "پس از شش سال ... ما هنوز نمی توانیم به یک رویکرد یکنواخت ملی برسیم. اما استرالیای جنوبی راه خودش را می‌رود. ما ممنوعیت کیسه‌های پلاستیکی را به اجرا درخواهیم آورد."

دولت فدرال در کانبرا، پایتخت استرالیا در ماه ژانویه گذشته اعلام کرده بود که امیدوار است که به تدریج تا پایان سال کیسه‌های پلاستیکی را از مراکز فروش جمع‌آوری کند."

دولت فدرال استرالیا نگفته‌است که چگونه چنین کاری را انجام خواهد داد. این موضوع در حالی‌است که وزیر محیط زیست آن با مالیات بستن بر کیسه‌های پلاستیکی مخالف است.

گارت به خبرنگاران گفت: "مسلماً ما می خواهیم اقدامات برای کاستن از مصرف کیسه‌های پلاستیکی افزایش یابد. ما نیاز به ایجاد فوری یک کمیته کاری را تشخیص داده‌ایم تا با استقرار در میان دولت و صنعت اطمینان حاصل کند فروشندگان همه گزینه‌ها را در نظر دارند."

کد خبر 49073

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز