مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در پی پخش فیلم‌هایی درباره بدحال شدن برخی مسافران در مترو و نسبت دادن آن به شیوع کرونا، گفت: از مسافران مترو می‌خواهیم که اگر مسافری حالش بد شد از او فیلم نگیرند و در فضای مجازی پخش نکنند.

فرنوش نوبخت

به گزارش همشهری آنلاین، فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در حاشیه بازدید رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران از عملیات ضدعفونی واگن‌های مترو تهران، گفت: برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، قطارها حداقل سه بار در روز، نظافت و ضدعفونی می‌شوند. با سرفاصله حرکت سه و نیم دقیقه امکان خارج کردن قطارها را نداریم اما در برخی خطوط همانند خط شش که فاصله زمانی رسیدن قطارها بیشتر است برای هر حرکت قطار، نظافت و ضدعفونی انجام می‌شود اما این اطمینان را می‌دهم که تمامی قطارها به صورت ضدعفونی شده در مسیر قرار می‌گیرند.

وی افزود: تمامی ایستگاه‌ها، قطارها و تجهیزاتی که مسافران با آن در ارتباط هستند از جمله هندریل پله برقی، گیت‌ها و دستگاه‌های شارژ بلیت مسافری نظافت و ضدعفونی می‌شوند. همچنین با توجه به شرایط موجود، مدت زمان کار هواسازها را افزایش داده‌ایم تا بتوانیم از انتشار ویروس جلوگیری کنیم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه خاطرنشان کرد: در حال حاضر در تامین ماسک برای کارکنان، با محدودیت‌هایی روبرو هستیم که امیدواریم هر چه زودتر برطرف شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: روند ضدعفونی کردن قطارها تا زمانی که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اوضاع را عادی اعلام کند ادامه خواهد داشت.

وی در خصوص نحوه اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ‌سازی برای مقابله با ویروس کرونا نیز گفت: در این زمینه سعی کرده‌ایم، پیام‌های آموزشی در ایستگاه‌ها و داخل قطارها نصب کنیم که این کار در حال انجام است و بزودی در تمامی خطوط انجام خواهد شد.

نوبخت با اشاره به اینکه تعداد مسافران قطارهای شهری به حدود یک سوم کاهش یافته است، گفت: پیش از این مترو تهران روزانه حدود یک میلیون و ۸۸۰ هزار مسافر را جابجا می‌کرد که در حال حاضر این رقم به حدود ۸۰۰ هزار مسافر کاهش یافته است اما برای جلوگیری از افزایش تراکم مسافر در قطارها و ایستگاه سرفاصله حرکت قطارها را تغییر نداده‌ایم و با تمامی ظرفیت مشغول به کار هستیم.

نوبخت در پایان تاکید کرد: از مسافران مترو می‌خواهیم که اگر مسافری حالش بد شد از او فیلم نگیرند و در فضای مجازی پخش نکنند چرا که ضدعفونی‌ها در حال انجام است و مسافرانی که وارد شبکه مترو می‌شوند از سطح خیابان و دیگر نقاط وارد مترو می‌شوند و این گونه نیست که هر مسافری که حالش در مترو به هم خورد، علتش آلودگی واگن‌های مترو باشد بلکه ممکن است از بیرون از واگن‌های مترو و از قبل، مشکلی برای او ایجاد شده باشد.

وی افزود: از دستفروشان، خرید نکنید، نمی‌توانیم تضمین کنیم اقلامی که می‌فروشند ناقل ویروس هست یا نه.

کد خبر 488838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

دیدگاه خوانندگان