افتتاح ۲ مرکز توانمندسازی بانوان کوثر در منطقه ۵ نقطه عطفی در فعالیت اقتصادی زنان سرپرست خانوار و مسیری هموار برای اشتغالزایی آنهاست.

مرکز کوثر1

همشهری آنلاین – سمیرا باباجانپور: ۵۰ مرکز توانمندسازی و اشتغالزایی بانوان کوثر در شهر تهران وجود دارد که از این تعداد ۴ مرکز در منطقه ۵ واقع شده است.   سهم ۱۰ درصدی منطقه ۵ در فعالیت مراکز کوثر زمینه را برای توسعه این مراکز در منطقه فراهم کرده است. معاون فرهنگی واجتماعی شهردار منطقه ۵ درباره نقش مراکز توانمندسازی و اشتغالزایی کوثر می گوید:« با توجه به نقش مهم اشتغال در کاهش آسیب های اجتماعی بانوان، توسعه مراکز مهارت آموزی برای  توانمندسازی این قشر اهمیت ویژه ای دارد. »

«سید حسین دلبری» با اشاره به تجهیز و راه اندازی ۲ مرکز جدید در منطقه ۵ می گوید : « یکی از این مراکز در زمینه تولید چرم و مرکز دیگر به تولید و مهارت آموزی صنایع دستی و میناکاری اختصاص یافته ودر این ۲ مرکز مهارت آموزی برای ۲۰۰ نفر از بانوان زمینه اشتغال فراهم شده است. »

  • در آستانه  افتتاح پنجمین مرکز

«فرزانه لشکری» رئیس اداره بانوان شهرداری منطقه ۵  ازتلاش برای  راه اندازی پنجمین مرکز توانمندسازی و اشتغالزایی کوثر در منطقه  خبر می دهد و می گوید:« امیدواریم تا قبل از نوروز پنجمین مرکز را هم افتتاح کنیم. خوشبختانه شهرداری منطقه توجه ویژه ای به توسعه مراکز کوثر دارد. زمانی که طرح راه اندازی مرکز توانمندسازی کوثر در شهرداری تهران مطرح شد همه مناطق موظف شدند تا زمینه فعالیت زنان در مراکز کوثر را فراهم کنند. اما این موضوع به درستی مورد توجه قرار نگرفت و در بعضی مناطق مراکز کوثر فعالیت چشمگیری ندارند. خوشبختانه  درمنطقه ۵ سعی کرده ایم چراغ کارگاه های توانمندسازی را روشن نگه داریم و توسعه آنها نیز در دستور کار شهرداری قرار دارد. »

  • اولویت با زنان کارآفرین است

زنان سرپرست خانوار و نیازمندان منطقه در این مراکز بیمه می‌شوند و حقوق دریافت می‌کنند و پس از مدتی که به توانمندی رسیدند از حمایت شهرداری خارج می‌شوند و به صورت یک فرد توانمند و بامهارت وارد عرصه کار و جامعه خواهند شد. رئیس اداره بانوان شهرداری منطقه ۵ دراین باره توضیح می‌دهد:«کارگاه های چرم دوزی، سفال و تولید پوشاک ایرانی در مراکز کوثر منطقه ۵ فعال هستند. هدف حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینانی است که تولید ایرانی دارند و می‌توانند نیروهای کار خود را علاوه بر آموزش رایگان بیمه کنند و حقوق ماهانه برایشان درنظر بگیرند. آموزش زنان توانمند و کارآفرین و ایجاد شرایط کار و اشتغال برای آنها از اهداف مهم فعالیت مراکز کوثر است. نکته مهم این است که در این مرکز خاص‌ترین کالاهای ملی در زمینه پوشاک،چرم وسفال تولید می‌شود» مراکز کوثر منطقه ۵ در محله های کوهسار، کن و در حاشیه بزرگراه  شهید باکری واقع شده است.
 

کد خبر 485362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار