بزرگترین نمایشگاه جهانی موبایل در بارسلونای اسپانیا پس از کنار کشیدن بسیاری از شرکت‌ها از آن به خاطر ترس از انتشار کوروناویروس امسال برگزار نمی‌شود.

WMC 2020

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سی‌نت GSMA (سیستم جهانی ارتباطات موبایل)، سازمان مسئول برگزاری کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۰ بارسلونا روز چهارشنبه ۲۳ بهمن لغو رسمی آن را به علت کنار کشیدن چندین شرکت اصلی از آن به خاطر ترس از شیوع ویروس کورونا اعلام کرد.

جان هافمن، مدیر عامل GSMA در بیانیه‌ای که برای خبرگزاری بلومبرگ ای‌میل شده بود، اعلام کرد که شیوع ویروس کورونا برگزاری این رویداد را «ناممکن» کرده است.

هفته پیش شرکت LG نخستین شرکت بزرگی بود که از شرکت در این نمایشگاه که قرار بود در اواخر ماه میلادی جاری (فوریه) برگزار شود، انصراف داد. در روزهای بعدی شرکت‌های دیگر یکی پس از دیگری اعلام کردند در کنگره جهانی موبایل بارسلونا شرکت نمی‌کنند.

شرکت‌های انصراف‌دهنده از این نمایشگاه که بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از سراسر جهان در آن حاضر می‌شوند، خطر انتشار ویروس کورونا را به کارکنانش دلیل این تصمیم‌شان اعلام کردند.

کوروناویروس جدید که در اواخر ماه دسامبر در شهر ووهان پایتخت ایالت هوبئی چین ظاهر شد، باعث یک بیماری شبیه ذات‌الریه یا پنومونی می‌شد. این بیماری که اکنون رسما «کوید-۱۹» نامیده شده است، تاکنون بیش از ۴۵۰۰۰ نفر را مبتلا کرده است و جان بیش از ۱۱۰۰ نفر را گرفته است. کوروناویروس عامل بیماری اکنون از مرزهای چین گذشته است و به حدود ۳۰ کشور از جمله آمریکا، ژاپن و استرالیا رسیده است.

دو مورد عفونت با ویروس کورونا در خود اسپانیا محل برگزاری نمایشگاه شناسایی شده است.

کد خبر 484059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار