چهار روز پس از افتتاح یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های چین برای پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کرونا، فقط ۹۰ تخت از ۱۶۰۰ تخت موجود در آن پر شده است.

تخت‌هاي خالي در بيمارستان ووهان چين

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، دولت چین با نمایش ساختن یک بیمارستان بزرگ در کمتر از دو هفته برای میزبانی از بیماران مبتلا به کروناویروس در ووهان، جهان را شگفتزده کرد اما تصاویر تخت‌های خالی این بیمارستان چند روز پس از افتتاح همه را غافلگیر کرده است. این در حالی است که لحظه به لحظه بر تعداد مبتلایان به کرونا و آمار قربانیان این ویروس مرگبار در چین افزوده می‌شود اما کسی نیست بگوید چرا بیماران به بیمارستان منتقل نمی‌شوند.

از سوی دیگر، بیمارستان هوشنشان هم با داشتن بیش از هزار تخت همچنان چشم‌انتظار پذیرش بیماران مبتلا به کروناست و بعید است تمام تخت‌های آن به این زودی‌ها پر شود. چین که یکی از ارتش‌های بزرگ دنیا را دارد، فعلا از امکانات ارتش برای درمان بیماران استفاده نکرده و همین بر ابهام ماجرا می‌افزاید. چرا ارتش چین تا امروز بیمارستان‌های صحرایی را برای کمک به وزارت بهداشت این کشور راه‌اندازی نکرده است؟

کارشناسان معتقدند دولت چین با ساختن یک بیمارستان بزرگ در کمتر از ۱۰ روز چشم دنیا را خیره کرد تا حواس مردم از اوضاع بحرانی بیماران مبتلا به کرونا به توان لجستیکی این کشور معطوف شود؛ باوری که با افزایش لحظه به لحظه تعداد بیماران و قربانیان به نظر می‌رسد درست باشد.

آیا چینی‌ها بیش از آنکه نگران افزایش آمار مرگ و میر ناشی از شیوع ویروس کرونا باشند، نگران بازتاب بیرونی قدرت خود هستند؟ شاید تا چند هفته آینده بتوان پاسخی دقیق‌تر به این پرسش کلیدی داد.

کد خبر 484115

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار