پنجمین موج شیوع کرونا، تهران را دوباره در وضعیت قرمز قرار داده است.

بيمارستان ميلاد

همشهری آنلاین_مرضیه موسوی: بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مملو از مراجعانی است که اغلب به‌صورت خانوادگی به کرونا مبتلا شده‌اند. بیمارستان هزار تختخوابی میلاد هم مثل دیگر بیمارستان‌های شهر تهران این روزها مراجعانی بیش از حد ظرفیت خود پذیرش می‌کند. افزایش تعداد مراجعان باعث شده تا مدیریت این بیمارستان از بنیاد برکت درخواست راه‌اندازی بیمارستان صحرایی برای بیماران سرپایی کند. گرچه با اضافه شدن تخت‌های بیمارستان صحرایی هم همچنان مراجعات روزانه مبتلایان به کرونا بیشتر از ظرفیت این مجموعه است.

هزار تخت بیمارستان بزرگ میلاد پر است و بیمارستان صحرایی از نیمه دوم تیرماه در اورژانس این بیمارستان دایر شده است. افزایش مراجعات بیماران به‌صورت خانوادگی نشان از کم‌اهمیت شدن فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم دارد.  

«میلاد»  در قرق کرونایی‌ها

بیمارانی که بعد از آزمایش و ویزیت به تشخیص پزشک نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارند و تنها به دریافت برخی خدمات بیمارستانی و درمان سرپایی نیازمندند در بیمارستان صحرایی به‌طور موقت پذیرش می‌شوند.  
 

«میلاد»  در قرق کرونایی‌ها

این بیمارستان صحرایی ۲۰ تخت در اختیار دارد. ظرفیت هر تخت برای تزریق و ریکاوری ۱۰ بیمار در روز است. با این حال مراجعات بیمارستان صحرایی تنها در یک روز بیش از ۲۵۰ نفر است.  
 

«میلاد»  در قرق کرونایی‌ها

مراجعات بیماران کرونایی به بیمارستان میلاد تنها در هفته چهارم تیر ماه نسبت به هفته سوم، یک و نیم برابر افزایش داشته و به بیش از ۵۰۰ نفر در روز رسیده است. به همین نسبت آمار مرگ و میر هم افزایش داشته و همچنین گروه‌های سنی جوانان و کودکان بیش از قبل به این بیماری مبتلا می‌شوند.  
 

«میلاد»  در قرق کرونایی‌ها

با توجه به تخصصی بودن خدمات بیمارستان میلاد، این روزها با لغوجراحی‌های غیرضروری، تعدادی از بخش‌های بیمارستان هم به کرونا اختصاص داده شده است. در حالی که بیماران خاص از جمله مبتلایان به سرطان از شهرستان‌های مختلف کشور برای درمان به این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

کد خبر 615714

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار