یک شهروند انگلیسی بدون اینکه به چین منشاء شیوع ویروس کرونا سفر کرده باشد در جریان سفری از سنگاپور تا ارتفاعات آلپ در فرانسه، دست‌کم ۱۱ تن را به این ویروس کشنده مبتلا کرده است.

French Alpine resort

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، خبرگزاری فرانسه نوشت، این شهروند انگلیسی که نامش فاش نشده است، هنگام شرکت در کنفرانسی در سنگاپور به کرونا آلوده می‌شود و پیش از بازگشت به انگلیس و تشخیص ابتلایش به این ویروس، برای گذراندن تعطیلات به ارتفاعات آلپ فرانسه می‌رود و کرونا را به تعدادی از هموطنانش منتقل می‌کند.

در میان کسانی که به این ویروس مبتلا شده‌اند، پنج تن در فرانسه، پنج تن در انگلیس و یک تن نیز در جزیره مایورکا اسپانیا در بیمارستان بستری شده‌اند. این اتفاق نشان می‌دهد که چگونه و چقدر سریع این ویروس می‌تواند به همه مناطق گوناگون دنیا منتقل شود.

این شهروند انگلیسی از ۲۰ تا ۲۲ ژانویه (سی‌ دی‌ماه تا دوم بهمن‌) در یک کنفرانس تجاری در سنگاپور شرکت کرد در حالی که بیش از ۱۰۰ نفر دیگر از جمله یک تبعه چین از استان هوبئی مرکز شیوع این ویروس که تاکنون حدود یک هزار نفر را کشته است، در این کنفرانس شرکت داشتند.

او پس از آن به فرانسه رفت و از ۲۴ تا ۲۸ ژانویه (چهارم تا هشتم بهمن‌ماه) را در تفرجگاهی در ارتفاعات آلپ ویژه ورزش اسکی با تعدادی از هموطنان خود در یک کلبه به سر برد. آثار تب بعداز بازگشت این مرد به جنوب انگلستان آشکار شد و به همین دلیل به یک مرکز پزشکی در شهر برایتون در جنوب شرقی انگلیس رفت و در آنجا تشخیص ابتلا به کرونا داده شد.

در ششم فوریه (۱۷ بهمن‌ماه) این شهروند انگلیسی به بخش بیماری‌های عفونی در بیمارستان سنت توماس لندن منتقل شد. مقام‌های بهداشتی انگلیس همچنین ابتلای پنج انگلیسی دیگر را تائید کردند که با او در یک کلبه در پیست اسکی ارتفاعات آلپ بودند.

  • بسته شدن مرکز پزشکی آلوده شده در انگلیس

مرکز پزشکی برایتون دوشنبه ۲۱ بهمن‌ماه اعلام کرده که به طور موقت درهای خود را برای «حفظ سلامت و امنیت شهروندان» بسته است. شبکه‌های تلویزیونی بی‌بی‌سی و اسکای نیوز نیز گزارش دادند که یک کارمند این مرکز پزشکی نیز به کرونا مبتلا شده، اگرچه این موضوع به طور رسمی تائید نشده است.

اگنس بوزین، وزیر بهداشت فرانسه در هشتم فوریه (۱۹ بهمن‌) گفت، تائید شده است که پنج شهروند انگلیسی از جمله یک کودک به دلیل تماس با هموطن خود به کرونا آلوده شده‌اند. ۶ انگلیسی دیگر نیز که در کلبه اقامت داشتند برای معاینه و کنترل به بیمارستان منتقل شده‌اند. به گفته وزیر بهداشت فرانسه، در آنها علائم جدی ابتلای به کرونا وجود ندارد و جان آنها در معرض تهدید نیست.

صاحبان کلبه‌های تفرجگاه درخواست کرده‌اند که از اغراق تهدید شیوع کرونا در فرانسه جلوگیری شود تا خانواده‌های فرانسوی برای گذراندن تعطیلات زمستانی به ارتفاعات آلپ بیایند.

سه مدرسه که در آنها یک دانش‌آموز ۹ ساله انگلیسی مبتلای به کرونا درس می‌خواند، تعطیل شده است؛ اما معاینه ۱۰۰ دانش‌آموز نشان داد که هیچکدام به این ویروس آلوده نشده‌اند. تلاش‌ها برای شناسایی و کنترل مسافرانی که با این مرد از ژنو - نزدیکترین فرودگاه بزرگ به تفرجگاه – به انگلیس بازگشته‌اند، صورت گرفته است.

کد خبر 484027

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =