سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسوولان درباره علت فاجعه سقوط هواپیمای اوکراینی به مردم توضیح دهند گفت: باید با تمام کسانی که در این ماجرا مقصر هستند برخورد شده و این برخورد شفاف به اطلاع مردم برسد.

سقوط

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، فاطمه سعیدی در واکنش به اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر این که هواپیمای اوکراینی به دلیل بروز خطای انسانی و به صورت غیرعمد مورد اصابت قرار گرفته است، گفت: فاجعه هواپیمای بوئینگ اوکراینی دو وجه دارد. وجه اول خطای سیستم پدافند است که باید تمام مقصران در هر سطحی با برخورد جدی و قاطع مواجه شوند.

این نماینده مجلس وجه دیگر این فاجعه را پنهان‌کاری دانست و اظهار کرد: باید روشن شود چه کسانی در چه سطحی و از چه زمانی حقیقت ماجرا را فهمیده بودند و آن را از مردم پنهان می‌کردند. نقش دولت چیست؟ وزیر راه، رییس سازمان هواپیمایی، دستگاه دیپلماسی کشور همگی یکپارچه احتمال هدف قرار گرفتن هواپیما را رد کردند؛ پس آیا چنین خطای فاحشی از دولت نیز پنهان شده بود؟ آقایان باید به مردم توضیح دهند.

سعیدی در پایان افزود: همین هفته گذشته در کرمان ده‌ها نفر درگذشتند. چه اتفاقی افتاد؟ آیا حتی یک مقام مسئول استعفا داد یا توبیخ شد؟ نحوه برخورد ما با فجایع خودش یک فاجعه است.

کد خبر 477394

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha