نخست‌وزیر انگلیس انتشار گزارش علت بروز حادثه برای هواپیمای اوکراینی را گام نخست مهمی در راستای تحقیقات درباره این سانحه عنوان کرد و گفت این مصیبت لزوم تنش‌زدایی در منطقه را برجسته کرد.

بوريس جانسون

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس به گزارش ایران درخصوص علت سقوط هواپیمای اوکراینی در حوالی تهران واکنش نشان داد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «اسکای نیوز»، جانسون گفت، تأیید دخالت خطای انسانی در حادثه برخورد موشک پدافند هوایی ایران به هواپیمای اوکراینی «گام نخست مهمی» در راستای تحقیقات در این زمینه است.

وی همچنین خواستار انجام تحقیقی مستقل و بین‌المللی درباره این حادثه و بازگرداندن پیکر افراد جان‌باخته به کشورهایشان شد.

جانسون گفت: «اوقات بسیار سختی برای تمامی خانواده‌های کسانی است که عزیزانشان را به این شکل مصیبت‌بار از دست داده‌اند. ما هر کاری که بتوانیم برای حمایت از خانواده‌های چهار قربانی بریتانیایی [این پرواز] انجام می‌دهیم و اطمینان خواهیم یافت که پاسخی درخور دریافت می‌کنند».

نخست‌وزیر انگلیس ادامه داد: «این حادثه مصیبت‌بار فقط اهمیت تنش‌زدایی در منطقه را برجسته ساخت. همگی به روشنی می‌توانیم ببینیم که درگیری‌های متعاقب تنها به جانب باختن شماری بیشتر و مصیبت‌های بیشتر می‌انجامد. حیاتی است که تمامی رهبران یک مسیر دیپلماتیک رو به جلو را دنبال کنند».

بامداد چهارشنبه ۱۸ دی ماه یک فروند بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین  که از تهران عازم «کی‌یف» بود در نزدیکی تهران سقوط کرد و همه ۱۷۶ سرنشین آن شامل مسافران و خدمه پرواز جان باختند.

صبح امروز شنبه 21 دی ماه ستادکل نیروهای مسلح با صدور اطلاعیه‌ای درخصوص سقوط این هواپیمای مسافربری، این حادثه را ناشی از خطای انسانی دانست و  اطمینان داد بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند.

کد خبر 477393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار