یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فاجعه مضاعف پس از سقوط هواپیمای مسافربری نحوه برخورد مسئولان با حادثه و اطلاع‌رسانی درباره آن بود.

مجيد انصاري

به گزارش همشهری آنلاین، مجید انصاری در گفت‌وگو با ایسنا، ‌ در واکنش به بروز خطای انسانی توسط ستاد کل نیروهای مسلح  در حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین اظهار کرد: این اتفاق یک فاجعه بزرگ ملی بود؛ بعد از ترور ظالمانه و ناجوانمرانه شهید حاج قاسم سلیمانی که داغ بزرگی بر دل مردم ایران گذاشت، این فاجعه موجب غم و اندوه بیش‌تر مردم ایران شد.

وی ادامه داد: فاجعه مضاعف نحوه برخورد مسئولین با حادثه و اطلاع‌رسانی درباره آن بود.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر مسئولین برای بررسی موضوع سقوط هواپیمای مذکور نیاز به زمان داشتند، باید اطلاع‌رسانی می‌کردند. اولا موظف بودند با فاصله کم از زمان سقوط هواپیما نتیجه را اعلام کنند و ثانیا خیلی صریح و شفاف باید با پذیرش تقصیر از همه مردم عذرخواهی می‌کردند. نه اینکه در صدا و سیما برخی مسئولین به طور کل حتی فرضیه هدف قرار گرفتن هواپیما توسط موشک را هم  رد بکنند.

انصاری تاکید کرد: این اتفاق به‌شدت به اعتماد مردم آسیب وارد و داغ مصیبت‌دیدگان را تشدید می‌کند.

وی تصریح کرد: اصل مسئله به‌هیچ‌وجه قابل گذشت و مسامحه نیست؛ از سوی دیگر هم نحوه اطلاع‌رسانی و برخورد با این موضوع هم قابل گذشت نیست.

این فعال سیاسی گفت: باید با قاطعیت درباره هر دو مسئله یعنی مسببان سقوط هواپیما و مسببان اطلاع ناقص رسیدگی شود؛ با افراد خاطی طبق مقررات برخورد شود و مجازات شوند تا حداقل اعتماد مخدوش شده جامعه ترمیم شود.

وی در پایان افزود: گرچه آثار این موضوع بعید است با یک عذرخواهی و توجیه ترمیم شود. اما به هر صورت حداقل انتظار عذرخواهی صریح و برخورد قاطع با هر دو ماجراست.

کد خبر 477264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  3 2
  هر مسئولی که اطلاع داشت قبل از محاکمه خودش باید استعفا بده بعد به جرمش رسیدگی شود. آبروی اسلام و ایرانی با این عمل به خطر افتاده و مسئولین این اتفاق رو کوچک در نظر نگیرند.
 • فیروز اورموی IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  4 1
  اون روز ساعت ۳/۴ عصر بود که یکی بهم گفت تو تشییع جنازه ۴۰ نفر کشته شده اند . جواب دادم چرت نگو شایعه است . از صبح رادیو روشن هست . اگر همچنین خبری بود من از همه اول می فهمیدم . رفتم اینترنت دیدم حق با اون بنده خدا بود . در قضیه هواپیما هم شبیه همین داستان تکرار شد . برای خودم هم متأسفم از اینکه ...
 • شهروند IR ۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  1 0
  کوته بینی های پیاپی مسئولان!!! ما پایان ناپذیر است.
 • مجتبی IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  1 1
  آقای انصاری جایگاه شورای عالی امنیت ملی در شرایط صد در صد جنگی کجاست آن هم در گیری با ابر شیطان جهان وبقول شماها کدخدا. چه شده که همه چیز را وارونه می بینید در این شرایط یکی هم سؤال کند که اصولا چرا کل پروازها لغو نشدهاست

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار