صدر گفت: چرا واقعیت آنطور که باید و شاید از ابتدا به مردم گفته نشد؟ حکومت ما و جمهوری اسلامی است و لازمه اسلامی بودن صداقت، درستی و راستی است. اینکه شلیک به سوی این هواپیما تکذیب می شود و سرانجام اعلام می شود که به اشتباهی صورت گرفته است بسیار باعث تاسف است.

محمد صدر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از جماران، سید محمد صدر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به اشتباه پدافند در شلیک به هواپیمای اوکراینی به جماران گفت: طبیعی است که برای اشتباه صورت گرفته احساسات مردم جریحه دار شود؛ مخصوصا که در این یکی دو هفته اتفاقات متعددی رخ داده است. باعث تاسف است و باید به خانواده های مصیبت دیده تسلیت گفت.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: حتما به خاطر اشتباه صورت گرفته یک برخورد جدی صورت بگیرد.

وی افزود: چرا واقعیت آنطور که باید و شاید از ابتدا به مردم گفته نشد؟ حکومت ما جمهوری اسلامی است و لازمه اسلامی بودن صداقت، درستی و راستی  است. اینکه شلیک به سوی این هواپیما تکذیب می شود و سرانجام اعلام می شود که به اشتباهی صورت گرفته است بسیار باعث تاسف است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است وقتی قرار است به پایگاه آمریکا در عراق حمله موشکی شود باید همه پروازها لغو می شد. این هم اشتباه بزرگی است و مسئولان باید در این باره به مردم توضیحات بیشتری بدهند. در هر صورت این حادثه بسیار تاسف آور، جانسوز و ناراحت کننده است.

صدر گفت: از همه این قضایا مهمتر این است که بررسی شود که چرا اصلا چنین اتفاقی می افتد؟ اینجا مشخص است که مدیریت این سیستم کاملا مشکل و مساله دارد و باید از تکرار چنین اتفاقاتی که  منجر به جان باختن جان تعداد زیادی از هموطنان ما و نخبگان کشور می شود جلوگیری کرد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: نمی دانم مسئول مستقیم اشتباه صورت گرفته شده چه کسی است و آیا یک نفر یا چند نفر مسئول مستقیم آن بوده‌اند. هرچند بحث استعفا مطرح است اما قضیه نباید نمایشی باشد. بلکه باید به صورت جدی از تکرار این قضایا جلوگیری کرد.

کد خبر 477302

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار