چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
۰ نفر

عضو شورای ملی زعفران گفت: براساس اعلام سازمان تعاون روستایی بیش از ۵۰ تن زعفران از کشاورزان خریداری شده است.

زعفران

به گزارش همشهری آنلاین علی حسینی، عضو شورای ملی زعفران، در گفت‌وگو با میزان با اشاره به پایان خرید حمایتی زعفران اظهار کرد: سازمان مرکزی تعاون روستایی بیش از ۵۰ تن زعفران از کشاورزان خریداری کرده و تا این لحظه حدود ۵۰ درصد از مطالبات زعفران‌کاران پرداخت شده است.

وی در خصوص وضعیت بازار زعفران در مدت اخیر گفت: طی یک هفته گذشته تغییرات محسوسی در قیمت زعفران رخ نداده و با توجه به تعطیلی بازارهای اروپایی به بهانه پایان سال میلادی نمی‌توان تا بعد از تعطیلات بازار صادرات محصول را پیش‌بینی کرد.

عضو شورای ملی زعفران درباره آخرین وضعیت قیمت زعفران در بازار گفت: قیمت هر کیلو زعفران با توجه به کیفیت، حداقل ۶ میلیون تومان است و تا ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم در بازار به فروش می‌رسد.

حسینی در ادامه تاکید کرد: ما باید به عنوان تشکل‌هایی که در امر تولید و صادرات و توزیع زعفران فعالیت داریم در جریان جزئیات خرید حمایتی زعفران قرار گیریم، اما هیچ شفاف‌سازی برای بخش خصوصی در این زمینه صورت نگرفته است و ما هیچ جزئیاتی از روند خرید حمایتی زعفران نداریم.

وی افزود: باید سیاست خرید، فروش و نگهداری زعفران در بین تشکل‌ها شفاف‌سازی شود، اما در این زمینه فقط ما در جریان اطلاعاتی هستیم که از سوی سازمان تعاون روستایی مطرح شده است.

کد خبر 474742

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیب اجتماعی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha