همشهری آنلاین: کنفدراسیون صادرات ایران در سال ۱۳۸۴ با دستور رئیس وقت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ثبت شد.

کنفدراسیون صادرات ایران

کنفدراسیون صادرات ایران با حضور تعدادی از تشکل‌های صادراتی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به عنوان اولین تشکل بالادستی به منظور سیاستگذاری جهت انسجام بخشیدن و هم‌افزایی تشکل‌های صادراتی تشكيل شده است.

کنفدراسیون صادرات ایران با عضویت حدود ۳۰ تشکل و بنگاه صادراتی در گروه‌های مختلف کالایی و خدماتی، در جهت کمک به توسعه صادرات غیرنفتی ايران و تحقق استراتژی جهش صادرات ایفای نقش مي‌كند.

صادرات گروه‌های کالایی فرش دستباف، محصولات معدنی، نساجی و پوشاک، چرم، فرآورده‌های دامی، شیلات و آبزیان، محصولات ارگانیک، میوه و تره بار، سرب و روی، داروهای انسانی و دامپزشکی، مبلمان منزل و اداری، لوله و پروفیل، تورگردانان، آردسازان، سنگ آهن، چای و صادرات خدمات فنی و مهندسی، شکلات و خدمات فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) از جمله گروه‌های کالایی و‌ خدماتی صادراتی تحت اعضا کنفدراسیون صادرات ایران هستند. 

اسدالله عسگراولادي اولين رئيس كنفدراسيون صادرات ايران است.

در اساسنامه اين كنفدراسيون آمده است كه اين مجمع دارای شخصیت حقوقی مستقل و استقلال مالی بوده و به صورت صنفی، علمی، تخصصی، غیرسیاسی، غیرتجاری و غیرانتفاعی فعالیت می‌كند.

  • منبع: برگرفته از پايگاه اطلاع‌رساني كنفدراسيون صادرات ايران 
کد خبر 421075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار