رئیس پیشین مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: زمان دانشجویی خیلی انقلابی بودیم، الان هم ظاهراً خیلی انقلابی هستیم.

کاظم جلالی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، کاظم جلالی رئیس پیشین مرکز پژوهش‌های مجلس امروز در آیین تکریم رئیس سابق و معارفه رئیس جدید مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس از نیروهای بسیار خوب علمی که دارای روحیه انقلابی هستند تشکیل شده است حقیقتاً دوستان ما در مرکز پژوهش‌ها افراد جوان، با انگیزه و کارآمد هستند.

وی افزود: مرکز پژوهش‌ها از سازمان‌هایی است که افراد به سرعت در آنجا تاثیر کارهای خود را در سطح کلان می‌بینند. زمانی دانشجویی خیلی انقلابی بودیم الان هم ظاهراً خیلی انقلابی هستیم. نماینده‌ای را پیدا می‌کردیم و با او صحبت می‌کردیم و بعد وقتی صحبت‌های ما در نطق‌های وی منعکس می‌شد خیلی خوشحال می‌شدیم.

 • اگر می‌خواستم از طریق «لاریجانی» به جایی برسم، رسیده‌ام

رئیس پیشین مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی عامل تاثیر گذاری و توسعه مرکز پژوهش‌ها را شخص رئیس مجلس خواند و گفت: نگاه ویژه آقای لاریجانی به مباحث کارشناسی موجب ارتقای جایگاه مرکز پژوهش‌ها شده است و این نکات که عرض می‌کنم برای مداحی نیست، اگر می‌خواستم از طریق آقای لاریجانی به جایی برسم، رسیده‌ام.

جلالی گفت: سال ۹۱ بودجه مرکز پژوهش‌ها حدود ۹ میلیارد بود، امسال ۶۴ میلیارد تومان است از این رو با حمایت دکتر لاریجانی وضعیت بودجه مرکز پژوهش‌های امسال بهتر شد.

وی در خصوص انتقال مرکز پژوهش‌ها به ساختمان جدید، اظهار داشت: ساختمان قبلی دارای مشکلات زیادی بود، هر روز یک جای ساختمان ترک می‌خورد. بعد از حادثه پلاسکو جابجایی انجام شد، مثل زمین که رزمنده‌ها وجب به وجب می‌گیرند، این ساختمان را طبقه به طبقه گرفتیم. ساختمان اداری مجلس ساخته شده، کار بسیار مهمی است که در دوران آقای لاریجانی انجام شد. دوست داشتم در دوران مدیریتی ام در ساختمان جدید مرکز مستقر شویم.

سفیر جدید ایران در روسیه گفت: در معارفه بنده، آقای لاریجانی گفتند که گزارش‌های مرکز پژوهش‌ها دیر به دست ما می‌رسد. مرکز پژوهش‌ها فقط یک معاونت پژوهشی داشت که در دوران بنده به ۴ معاونت پژوهشی افزایش یافت.

جلالی در مورد اقدامات خود در مرکز پژوهش‌ها، افزود: قراردادهای حجمی و خرید خدمت در مرکز پژوهش‌ها احیا شد، از نیروهای علمی و پژوهشی استفاده می‌کنیم اما دیگر جذب نیرو نداریم و زمانی که به مرکز وارد شدم ۲۷۶ نفر نیروی ساعتی و کار معین داشتیم که امروز به ۲۵۴ نفر تقلیل پیدا کرده است.

وی با اشاره به فشارها برای جذب نیرو، گفت: استخدام در مرکز پژوهش‌ها را قاعده‌مند کرده‌ایم تا بعد از این بر اساس قوانین و مقررات، نیروها در مرکز استخدام شوند.

سفیر جدید ایران در روسیه ادامه داد: تعاونی مسکن در مرکز پژوهش‌های ایجاد شد و ۱۷۷ واحد ساختمان در برجی در غرب تهران ساخته شده و در اختیار دوستان قرار گرفته است.

 • کشور را بدون دعوا می‌توان اداره کرد

جلالی گفت: زمانی که به مدیریت مرکز آمدم مشاهده کردم که وضعیت معیشتی دوستان در سطح نازل است، نظام پرداختی آن‌ها را درست کردیم و بیمه سلامت برای خود و خانواده‌هایشان ایجاد کردیم. وی با تاکید بر اینکه می‌شود کشور را بدون دعوا اداره کرد، افزود: وقتی مسئولیت مرکز پژوهش‌ها را برعهده گرفتم نیروهایی که با آقای توکلی کار می‌کردند را تغییر ندادم، تلاش داشتم که نیروهای بومی مرکز رشد کنند.

رئیس سابق مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: در حال حاضر بسیاری از گزارش‌های مرکز برای جلوگیری از سوء‌استفاده دشمنان به صورت طبقه بندی منتشر می‌شود.

کد خبر 472582

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • هم وطن IR ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
  0 0
  کشور زمانی بدون دعوا اداره میشدکه مسئولان دلسوز بودند و در میان مردم،ولی حالا مسیر دولتمردان از مردم بینوا جدا شده مسئولان به دنبال مال اندوزی و مردم به دنبال یه لقمه نان ،با این شرایط اقتصاد جای دعوا هم دارد،کشور آبستن آشفتگی است هر لحظه دولت فشا را بر مردم بیشتر میکند کمبود بوجه راههای دیگری هم دارد حتما نباید از جیب مردم تامین شود اینبار هر جرقه ای ممکن است آشوبی بپا کند غیر قابل جبران،غرب هم دنبال همچین موقعیتی است
 • کریم IR ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
  0 0
  این آفتاب پرست چی میگه باز
 • IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
  0 0
  حکایت کاظم جلالی وعلی لاریجانی حکایت شغال ودمش هست
 • محمد IR ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
  0 0
  جلالی برای واگذاری خزر در آینده نزدیک عازم مسکو شد