محله کوهستان در غرب تهران، شهرک ازگل، مناطق ۱، ۲۲، ۵، ۲۱، ۴ و ۱۵ بیشترین سگ‌های بی‌صاحب را دارند.

سگ ولگرد بی‌صاحب

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، حمیدرضا تحصیلی مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به آمار سگ‌های ولگرد در مناطق مختلف تهران، از مشاهده سگ‌های هار در شهر و دستور جمع‌آوری این سگ‌ها خبر داد. 

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با حامیان حیوانات اظهار کرد: طی ۲ ماه گذشته بیش از ۸ جلسه با حامیان برگزار کرده‌ایم که خروجی آن ایجاد تشکل مردم‌نهادی شد که با بهره‌گیری از ساز و کارهایی می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد.

وی افزود: طی جلساتی که با این تشکل مردم‌نهاد برگزار شده است، سایتی راه‌اندازی شد که ضمن اطلاع‌رسانی کامل از شرایط و روند نگهداری سگ‌های بدون صاحب توسط شهرداری، امکان آن مهیا می‌شود تا حامیان دارای صلاحیت، سگ‌های بدون صاحب را پس از طی کردن تمام مراحل عقیم‌سازی، واکسیناسیون و تگ‌گذاری، برای نگهداری تحویل بگیرند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به آدرس سایت و بهره‌برداری حامیان دارای صلاحیت گفت: به‌زودی این سایت از سوی تشکلی که راه‌اندازی کرده است، معرفی خواهد شد.

تحصیلی با اشاره به این که روزانه ۳۰ تا ۴۰ قلاده سگ بی‌صاحب در مرکز آردکوه ساماندهی می‌شوند، یادآور شد: پس از جمع‌آوری سگ‌ها و طی کردن فرآیند عقیم‌سازی، سگ‌ها تحویل حامیان می‌شود.

وی افزود: هفته قبل این کار انجام شد و در نخستین مرحله ۸۰ قلاده سگ عقیم‌شده برای رهاسازی تحویل آن‌ها داده شد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره ظرفیت مرکز نگهداری سگ‌های بی‌صاحب گفت: این مرکز ظرفیت نگهداری ۵۰۰ قلاده سگ را دارد که سگ‌ها پس از ورود به این مراکز، قرنطیه، عقیم‌سازی و سپس تحویل حامیان می‌شوند.

وی گفت: با توجه به این که ۲ قلاده سگ‌ هار در تهران مشاهده شده و با تعدادی گزارش سگ‌گزیدگی در سطح شهر مواجه شده‌ایم، طبق بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها و دستورالعمل ابلاغی از وزارت کشور در خصوص جمع‌آوری سگ‌های پرسه‌زن، شرکت ساماندهی به نیابت از شهرداری تهران موظف به جمع‌آوری این سگ‌ها از سطح شهر هستند.

تحصیلی همچنین به حکم دادستانی تهران برای جمع‌آوری سگ‌های بی‌صاحب در شهر تهران اشاره و تصریح کرد: بر اساس این حکم، کلانتری‌های تهران با شرکت ساماندهی همکاری لازم را انجام می‌دهند و در این بخش نیز همکاری خوبی وجود دارد و در صورتی که برخی افراد بخواهند مشکل ایجاد کنند با آن‌ها برخورد می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در پاسخ به این پرسش که در کدام مناطق تهران شاهد حضور بیشترین سگ‌های بی‌صاحب هستیم، تصریح کرد: محله کوهستان در غرب تهران، شهرک ازگل، مناطق ۱، ۲۲، ۵، ۲۱، ۴ و ۱۵ بیشترین سگ‌های بی‌صاحب را دارند.

وی با بیان این که این سگ‌ها پس از عقیم‌سازی برای نگهبانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، گفت: نژاد سگ سرابی در ایران یکی از نژادهای ویژه‌ است که در نگهبانی‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود.

کد خبر 472461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =