مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
۰ نفر

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از تحویل ٨٠ قلاده سگ بدون صاحب به حامیان حیوانات برای رهاسازی خبر داد.

سگ ولگرد

به گزارش همشهری آنلاین حمیدرضا تحصیلی در تشریح اقدامات شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره سگ‌های ولگرد به ایسنا گفت: اعتقاد داریم ساماندهی سگ‌های بدون صاحب بر اساس آخرین متد روز جهان انجام شود و حتماً برای آن‌ها سرپرست پیدا کنیم. بی‌تردید ما به عنوان تنها متولی ساماندهی سگ‌های بدون صاحب این امکان را نداریم که سگ‌ها را از محله‌ای جمع‌آوری، قرنطینه، واکسن و تگ‌گذاری کنیم و در مرحله آخر در محله دیگری رها کنیم.

وی افزود: حتی سگ‌های تگ‌گذاری‌شده هم علی‌رغم واکسینه شدن و عقیم‌سازی می‌توانند به صورت دسته‌جمعی به شهروندان حمله کنند؛ لذا تلاش می‌کنیم در این روند حامیان را همراه خود کنیم. در حقیقت بزرگ‌ترین مشکل ما در تهران نداشتن محلی برای رهاسازی این حیوان است و نیاز به کمک حامیان واقعی داریم تا این حیوانات را از ما تحویل بگیرند و با ایجاد محل نگهداری مناسب، از این حیوان نگهداری کنند تا شاهد حضور مجدد آن‌ها در سطح شهر و ایجاد مشکلات برای شهروندان نباشیم.

وی ادامه داد: بیش از ۸ جلسه، طی ۲ ماه گذشته با حامیان شهر داشتیم که خروجی آن ایجاد سازمان مردم‌نهادی شد که با بهره‌گیری از ساز و کارهایی می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد. طی جلساتی که با این سازمان مردم‌نهاد برگزار شده است، سایتی راه‌اندازی می‌کنیم که ضمن اطلاع‌رسانی کامل از شرایط و روند نگهداری سگ‌های بدون صاحب توسط شهرداری این امکان مهیا می‌شود تا حامیان دارای صلاحیت، سگ‌های بدون صاحب را پس از طی کردن تمام مراحل عقیم‌سازی، واکسیناسیون و تگ‌گذاری، برای نگهداری، تحویل بگیرند.

وی تاکید کرد: در فاز دوم این طرح سگ‌ها تحویل حامیان می‌شوند که هفته قبل این کار انجام شد و در نخستین مرحله ۸۰ قلاده سگ عقیم‌شده برای رهاسازی تحویل آن‌ها شد.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در تشریح روند این واگذاری نیز گفت: پس از اطلاع‌رسانی این سازمان مردم‌نهاد در سایتی که طراحی کرده بودند تعدادی اعلام آمادگی کردند که این سگ‌ها را برای باغ و خانه‌های خود می‌خواهند و به این ترتیب آن‌ها را از تهران بیرون می‌برند.

وی ادامه داد: متاسفانه رفتار حیوانات بی‌صاحب علی‌رغم تگ‌گذاری قابل پیش‌بینی نیست و ممکن است به شهروندان حمله کنند؛ البته بخشی از آن به دلیل ناآگاهی مردم در برخورد صحیح با حیوانات بی‌صاحب است که این مهم نیازمند فرهنگ‌سازی با حامیان حیوانات است.

تحصیلی با تاکید بر دقت نظر در واگذاری این حیوانات برای حصول اطمینان گفت: حتماً محل ادعاشده برای رهاسازی توسط ما بازدید و صورت جلسه می‌شود. همچنین از فرد تعهد گرفته می‌شود. بی‌تردید ناظران ما در همه مراحل این واگذاری حضور دارند. امیدواریم این کمک حامیان ادامه‌دار باشد و بتوانیم مشکل این حیوانات بی‌صاحب را به صورت پایدار رفع کنیم.

وی در تشریح اقدامات فرهنگی این شرکت در حوزه سگ‌های بدون صاحب نیز اظهار کرد: تیمی در حال تهیه مستندی پیرامون حضور سگ‌ها در اطراف تهران و نحوه‌ برخورد صحیح شهروندان با این حیوانات و حتی نحوه غذا دادن به حیوانات بی‌صاحب هستند. امیدواریم با آماده شدن این مستند بتوانیم آن را با همکاری صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها به اطلاع شهروندان برسانیم.

وی در ادامه با اشاره به برخی از حامی نمایان حیوانات گفت: متاسفانه برخی با نقاب حمایت از حیوانات با سیاه‌نمایی و معرفی شهرداری به عنوان عامل کشتار سگ‌ها و با جریحه‌دار کردن احساسات شهروندان سعی در جمع‌آوری پول به شکل غیرقانونی دارند. بدون شک در گذشته اشتباهاتی صورت گرفته اما تلاش مدیریت جدید ضمن احترام به حقوق حیوانات، ایجاد شهری برای همه است. مراکز قرنطینه ما به روی همه شهروندان باز است تا مشاهده کنند هیچ کشتاری صورت نمی‌گیرد و به صورت انسانی سگ‌ها را بیهوش می‌کنیم و پس از واکسیناسیون و تگ‌گذاری منتظر حامیان واقعی حیوانات می‌مانیم تا این حیوانات را برای نگهداری تحویل بگیرند.

کد خبر 470640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار