مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان اینکه آمار خودکشی در ایران نصف متوسط جهانی است، به تشریح شش استراتژی طرح ملی پیشگیری از خودکشی پرداخت.

خودكشي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، دکتر احمد حاجبی، در مراسم افتتاحیه برنامه پایلوت طرح ملی پیشگیری از خودکشی، بیان کرد: افزایش روایی داده‌های ثبت شده، کاهش انگ اجتماعی مرتبط با اطلاع‌رسانی، مدیریت انعکاس اخبار، کاهش دسترسی به روش‌های خودکشی و تقویت پژوهش‌های مرتبط با موضوع خودکشی، از جمله این استراتژی‌ها هستند.

آشنایی با علائم خودکشی | آشنایی با نشانه‌های هشداردهنده خودکشی 

وی عنوان کرد: با توجه به نقش مهم اخبار منتشر شده در خصوص خودکشی بر تهییج موارد مشابه و عمومی، باید برنامه‌های توجیهی برای رسانه‌ها در مورد کیفیت انتشار اخبار تدوین و اجرا شود.

دکتر حاجبی با اشاره به این موضوع که حلقه آویز کردن، استفاده از حشره‌کش‌ها و سایر سموم رایج‌ترین روش‌های خودکشی در کشور هستند، عنوان کرد: نقش سایر دستگاه‌های اجرایی به ویژه جهادکشاورزی در کاهش آمار خودکشی بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: متأسفانه گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال بیشترین آمار اقدام به خودکشی در جهان و کشور هستند.

وی افزود: آموزش و پرورش و وزارت علوم، برای پیشگیری و مقابله با این پدیده باید وزارت بهداشت را همراهی کنند.

مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، آمار خودکشی در ایران را نصف متوسط جهانی اعلام کرد و گفت: هر چند آمار ما از متوسط جهانی کمتر است، اما حتی یک مورد از این پدیده نیز قابل قبول نبوده و باید برای جلوگیری از آن اقدام کرد.

کد خبر 468981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =