اتفاقات جنجالی و ناخوشایندی طی ٢ هفته اخیر برای دانشجویان مستقر در دانشگاه شهید چمران اهواز رخ داده است.

دانشگاه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ابتدای آذر ماه امسال یکی از دانشجویان ورودی ٩٨ در حمام‌های خوابگاه علم الهدی اقدام به خودکشی کرد که خوشبختانه پس از مطلع شدن ساکنان در بلوک  و تماس آنان با اورژانس، دانشجوی مذکور به بیمارستان منتقل و مداوا شد.

اتفاق دوم در تاریخ ۸ آذرماه برای یکی از دانشجویان رشته کامپیوتر رخ داد، که به گفته علیرضا قدردان، معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز یکی از دانشجویان پسر اندیمشکی این دانشگاه، پس از خروج از خوابگاه باز نمی‌گردد و در نتیجه هم اتاقی‌ها خانواده او را در جریان می‌گذارند.

قدردان گفت که علت مرگ این دانشجو مشخص نشده‌است و از آغاز بررسی مراجع ذیصلاح و پزشکی قانونی در این زمینه خبر داد.

اتفاق سوم، نیمه شب گذشته، در تاریخ ۱٢ آذرماه رخ داد که یک دانشجو متالوژی خود را از درختان پشت خوابگاه آویزان کرده بود.

یکی از دانشجویان خوابگاهی، مشاهدات خود را این‌گونه بیان کرد: ساعت ۴ صبح با سر و صدا از خواب بیدار شدم و به پشت خوابگاه رفتم و با دیدن بدن آویزان یکی از هم خوابگاهی‌هایمان متوجه مرگ او شدیم که در نتیجه هر اقدامی بی اثر بود.

بابک محمدیان، مدیر امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز گفت: شخص اولی که اقدام به خودزنی کرده بود سابقه خودکشی داشته و پس از اطلاع از این موضوع، وی را به خانواده اش سپردیم.

او در خصوص اتفاق دوم در خوابگاه علم الهدی افزود: این شخص پس از خروج از خوابگاه باز نمی‌گردد و جسد او در انتها خیابان بوستان پیدا می‌شود. تحقیقات در این زمینه از سوی پلیس هنوز در حال انجام است و نتیجه فعلا مشخص نیست.

محمدیان بیان کرد: شایعات منتشر شده مبنی بر این‌که فرد درگذشته را با چاقو کشته اند یا با خودرو زیر گرفته‌اند و بعدا به پشت خوابگاه منتقل کرده‌اند، واقعیت ندارد و هنوز مشخص نیست به چه دلیل بوده که احتمالا تحقیقات مراجع ذیصلاح تا هفته‌های آینده به طول می‌انجامد.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت: اتفاق سوم مربوط به دانشجو سنواتی بوده و تحصیلات خود را یک سال به دلیل مشکلات روحی متوقف کرده بود تا اینکه ۲ شب پیش او را حلق آویز پیدا کردند. خانواده وی گفته اند که پزشکی قانونی در حال بررسی است و هنوز جسد فرزندشان را تحویل نداده است.

هم اکنون مسئولین دانشگاه و خوابگاه با چالشی مواجه هستند وسوالات زیادی از جمله این‌که چرا در روزهای اخیر چنین اتفاقات ناگواری در مجموعه‌های خوابگاهی در  حال رخ دادن است؟ آیا کوتاهی رخ داده‌است؟

کد خبر 467820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار