مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در مورد منبع بوی منتشر شده در تهران در روز گذشته از احتمال این سخن گفت که خارج شهر تهران باشد و همچنین از دستگاه‌هایی یاد کرد که می‌توانند مواد اولیه این بو را تشخیص دهند. 

تهران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، بوی نامطبوع در تهران که روز گذشته باعث نگرانی‌هایی شد، سال گذشته هم هم‌زمان با اوج آلودگی هوا در این شهر استشمام شد. این مساله شاید این پرسش را ایجاد کند که این بو با آلاینده‌های هوا ارتباطی داشته باشد. 

حسین شهیدزاده مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این زمینه گفت: بعید است که بوی نامطبوع تهران ناشی از تجمع آلاینده‌ها باشد. البته باید در نظر داشت بویی که دیروز در تهران استشمام شد، با بوی نامطبوع حس شده در سال گذشته متفاوت بود.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: سال گذشته، به محض انتشار بوی نامطبوع در نقاط مختلف شهر، غلظت دی‌اکسید گوگرد در بعضی ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا افزایش پیدا کرد.

وی بیان کرد: دیروز هم‌زمان با پخش بوی نامطبوع شاهد افزایش غلظت دی‌اکسید گوگرد نبودیم.

به گفته شهیدزاده، تنها مشابهت بوی امسال با سال گذشته این بود که در هر دو موقعیت باد از سمت جنوب و جنوب شرق به سمت تهران وزیده بود و این در حالی است که بادهای تهران عموما از سمت غرب و جنوب غرب می‌وزند.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: به همین دلیل شاید بتوان گفت که منشا بوی نامطبوع تهران که هر از گاهی استشمام می‌شود، از خارج این شهر است.

شهیدزاده با بیان این‌که نمی‌توان در حال حاضر گفت این بو از سمت آرادکوه یا زمین‌های کشاورزی و دامداری‌های اطراف تهران بوده، گفت: دستگاه‌هایی وجود دارند که می‌توانند مواد اولیه این بو را تشخیص دهند، ولی ما در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به این دستگاه‌ها مجهز نیستیم.

کد خبر 467603

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار