سرپرست اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: بارش برف و باران از بعدازظهر فردا /دوشنبه ۱۱ آذر ماه/ مناطق مختلف این استان را فرا می‌گیرد.

بارش برف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، رسول همتی روز یکشنبه 10 آذر افزود: بعدازظهر فردا، بارش قابل ملاحظه باران را خواهیم داشت و اواخر وقت نیز بارش‌ها در ارتفاعات و مناطق سردسیر به صورت برف خواهد بود.
وی با بیان اینکه بارش برف و باران تا ظهر سه‌شنبه /۱۲ آذر ماه/ ادامه خواهد یافت، اظهار داشت: در برخی ساعات، بارش به صورت رگبار توام با رعد و برق و در گردنه‌ها و مناطق بادخیز نیز احتمال کولاک برف، وجود دارد.                    

همتی، آبگرفتگی معابر در برخی مناطق. سیلابی شدن بعضی از مسیل‌ها، احتمال لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید افقی بر اثر وقوع مه و کولاک را از مخاطرات این پدیده جوی اعلام کرد و از مردم خواست در مدت بارندگی و به خصوص از دوشنبه شب تا ظهر سه شنبه، از سفرهای غیر ضروری به ویژه به مناطق کوهستانی خودداری کرده و در صوت ضرورت سفر نیز وسیله نقلیه خود را به تجهیزات ایمنی و گرمایشی، مجهز کنند.

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی از دریای مدیترانه و سیاه، نشات گرفته و وارد کشور می‌شود و طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری، این منطقه را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد، افزود: میزان دمای هوای این استان از بعدازظهر دوشنبه کاهش یافته و حداکثر دما بین چهار تا ۶ درجه سانتیگراد تا پایان هفته افت خواهد داشت.

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقرند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

کد خبر 466783

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =