کارشناس سازمان هواشناسی گفت: دوشنبه و سه‌شنبه ۲۷ و ۲۸ آبان سواحل شمالی، بخش‌هایی از مرکز و استان‌های دامنه‌های البزر، جنوب غرب، جنوب و بخش‌هایی از شمال غرب و غرب، بارش برف و باران و وزش باد دارند و بارش در مناطق جنوبی همراه با رعد و برق است.

برف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز دوشنبه ۲۷ آبان ماه شدت بارش در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، نیمه غربی فارس، نیمه شرقی خوزستان، جنوب لرستان و شمال و مرکز خلیج فارس است.

وی ادامه داد: این وضعیت جوی، فردا در بوشهر، برخی نقاط فارس، مرکز خلیج فارس این وضعیت وجود دارد. آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، احتمال رخداد سیلاب، لغرندگی جاده‌ها، مه آلوده بودن جاده‌های کوهستانی و کاهش دید در این مناطق خواهیم داشت.

  • بارش برف از حوالی ظهر در تهران تشدید می‌شود

وی به وضعیت جوی تهران اشاره کرد و گفت: تهران امروز ابری و برخی ساعات بارش برف را خواهد داشت، از حوالی ظهر بارش برف در تهران تشدید می‌شود.

به گفته گودرزی، این وضعیت جوی تا فردا صبح ادامه دارد و تا ظهر فردا شاهد بارش در پایتخت خواهیم بود و تا از حوالی ظهر فردا بارش‌ها به صورت پراکنده ادامه خواهد یافت.

این کارشناس هواشناسی اظهار داشت: سه‌شنبه این وضعیت جوی را در تهران نخواهیم داشت و سامانه جوی به سمت شرق کشور می‌رود.

وی ادامه داد: چهارشنبه این هفته بارش در نوار غربی کم و تقریبا قطع می‌شود و در نیمه شرقی و سواحل شمال استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البزر مرکزی و مرکز کشور بارش ادامه دارد.

گودرزی با اشاره به اینکه روز پنجشنبه در نیمه شرقی، سواحل شمالی، البزر، شرق آذربایجان شرقی، ارتفاعات البزر مرکزی این وضعیت جوی رخ می‌دهد، افزود: روز جمعه هم سواحل شمالی، استان اردبیل و شرق آذربایجان شرقی بارش دارد.

  • کاهش ۷ تا ۱۲ درجه‌ای دما در شمال شرق و شرق

وی ادامه داد: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته هوا در شمال شرق و شرق کشور به طور محسوس سرد خواهد شد، در این مناطق کاهش ۷ تا ۱۲ درجه‌ای دما خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: برای سه روز آینده، خلیج فارس و دریای خزر مواج است.

وی به سردترین و گرم‌ترین مراکز استان اشاره کرد و گفت: زنجان ۸ درجه زیر صفر سردترین و بندرعباس ۳۰ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکر استان بودند.

کد خبر 463769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار