همشهری آنلاین: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: سه‌شنبه ۲۷ فروردین ماه سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب وارد کشور می‌شود.

بارش

به گزارش ایرنا، «فریبا گودرزی» روز دوشنبه گفت: این سامانه ابتدا مناطق شمال غرب و سپس روز چهارشنبه نیمه غربی را تحت تاثیر قرار می‌دهد که در این مناطق شاهد وزش بادهای شدید خواهیم بود.

وی گفت: امروز در مناطق شمال شرق، شرق، جنوب شرق، برخی مناطق کرمان و شرق هرمزگان بارش‌ها ادامه دارد که گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز بیشترین بارش‌ها در خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی رخ می‌دهد و از اوایل وقت فردا این سامانه از شمال شرق از کشور خارج می‌شود.

گودرزی بیان داشت: انتظار داریم فردا در برخی از ساعات مناطقی از شمال شرق کشور بارش‌های پراکنده رخ دهد اما سایر مناطق کشور آسمانی صاف خواهند داشت.

به گفته وی در سه روز آینده سواحل خزر روند افزایشی دمای ۴ تا ۶ درجه خواهد داشت و برای نیمه شرقی کشور از چهارشنبه بعد از ظهر افزایش دمای ۸ تا ۱۰ درجه پیش‌بینی شده است.

گودرزی با بیان این که بعد از ظهر فردا نیمه شرقی خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج و طوفانی است، گفت: همچنین چهارشنبه غرب خلیج فارس به ویژه سواحل خوزستان مواج پیش‌بینی شده است.


آسمان تهران صاف

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری و در برخی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۲۴ درجه بالای صفر می‌رسد و کمینه دما نیز ۱۰ درجه بالای صفر بود.

گودرزی یادآور شد: شهرکرد با دمای منفی ۲ درجه، زنجان ۳ درجه بالای صفر، همدان ۳ درجه بالای صفر و کرج ۴ درجه بالای صفر سردترین و اهواز با دمای ۳۴ درجه بالای صفر، بوشهر و قم با دمای ۲۵ درجه بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

کد خبر 437332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار