کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: برف و باران از عصر شنبه ۱۶ آذر اغلب مناطق این استان را فرا می‌گیرد.

برف و باران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سونا صرفی افزود: این سامانه بارشی که نشات گرفته از دریای مدیترانه است از روز پنج‌شنبه ۱۴ آذر به منطقه زنجان نفوذ کرده است و تا ظهر فردا (یکشنبه)  فعال خواهد بود و بعد ازظهر نیز به تدریج از این استان خارج خواهد شد.

وی اظهار داشت: بارش ها در این استان در ارتفاعات به شکل برف و در مناطق سردسیر و کوهستانی به صورت برف و باران خواهد بود و امشب برای شهر زنجان نیز مخلوطی از برف و باران پیش بینی می‌شود.

سرفی با بیان اینکه از روز دوشنبه تا چهارشنبه نیز، بارش های کم و ضعیفی را در برخی مناطق این استان خواهیم داشت به میزان دمای این استان در طی روزهای آتی اشاره کرد و افزود: از دوشنبه شب، میزان دمای کمینه این استان بین پنج تا هفت درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت.

وی، میزان دمای فعلی شهر زنجان را چهار درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و با بیان اینکه این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه سانتیگراد افزایش نشان می‌دهد، تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته شهرستان خدابنده با صفر درجه سانتیگراد و آببر مرکز شهرستان طارم نیز با هشت درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقطه این استان بودند.   

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقرند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

کد خبر 468318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =