شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۵
۰ نفر

خانم‌هایی که اندامی لاغر و ظریف‌ دارند باید لباس خود را به گونه‌ای سِت کنند که زیباتر دیده شوند. در این مطلب به ریزجثه‌ها خواهیم گفت که چطور و با چند نکته ساده، خوش‌پوش و آراسته باشند.

لباس - پوشاك

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پرشین‌وی، در تمام دنیا تولیدکنندگان سرشناس برای لباس مخصوص افرادی با جثه ریز و ظریف حساب جداگانه‌ای باز کرده‌اند به همین دلیل معدود افراد کوتاه قد و ریزنقش نگرانی از پوشش خود ندارند.  از آن‌جا که این موقعیت در داخل کشور و به‌خصوص میان تولیدکنندگان داخلی چندان جدی گرفته نمی‌شود، خوش لباس بودن برای ریزنقش‌ها با همین لباس‌های موجود ترفندهایی دارد که چندان هم سخت و ناممکن نیست.

  • لباستان باید اندازه‌تان باشد

بهتر است افراد ریزنقش مراقب اندام خود باشند. چاقی و اضافه‌وزن همه فرضیه‌های شما را برای داشتن ظاهری مناسب و انتخاب لباسی درخور به هم می‌زند؛ اما فراموش نکنید که باید لباسی کاملا در سایز و اندازه خودتان بپوشید. داستان شما با بقیه خیلی فرق می‌کند که با نیم‌سایز بالا و پایین هم ممکن است خوش‌پوشی‌شان چندان خدشه‌دار نشود، برای شما نپوشیدن لباس‌های گشاد و بزرگ یا تنگ و کوچک خیلی اهمیت دارد، زیرا شما را ریزتر از آنچه واقعا هستید نشان خواهد داد. مناسب‌ترین اندازه برای شما سایزی است که با آن در قد و اندازه‌های یک جثه معمولی به نظر می‌رسید.

  • کفش پاشنه‌دار برای شما بهتر است

پوشیدن کفش‌های لژدار یا پاشنه‌دار برای شما انتخاب مناسب‌تری است. البته در صورتی که با پوشیدن آنها احساس راحتی کنید. اشتباه نکنید کفش‌هایی با پاشنه‌های خیلی بلند را نمی‌گوییم. مناسب‌ترین اندازه پاشنه برای شما بین ۵ تا ۷ سانت است.

تا می‌توانید سراغ شلوارهای جذب و تنگ نروید. این شلوارها پاهای شما را باریک و قد شما را کوتاه‌تر از چیزی که هستید نشان خواهد داد. مناسب‌ترین گزینه برای شما شلوارهای راسته و یا دمپا گشاد (معمولی) است.

  • کیف بزرگ، ممنوع

برداشتن کیف‌هایی با سایز بزرگ هم از آن اشتباه‌هایی است که هیچ‌گاه نباید مرتکب آن شوید. این کیف‌ها شما را ریزتر نشان خواهد داد. در مقابل سراغ گزینه‌های متوسط و معمولی بروید که این روزها طرفدار زیادی هم دارد.

  • عمودی، یقه‌هفت و تک‌رنگ

این سه نکته را در خرید لباس‌های خود رعایت کنید. لباس‌هایی با طرح‌های عمودی با یقه‌های هفت با ایجاد خطای دید شما را کشیده‌تر از حد معمول نشان خواهد داد. به‌ویژه اگر همه اقسام لباس شما تک‌رنگ انتخاب و هماهنگ شده باشد.

  • کوتاه نپوشید

کوتاه پوشیدن اصولا هیچ‌وقت مورد تایید ما نیست، در این مورد تاکید دوچندان است، پس حواستان باشد هیچ‌گاه شلوار، مانتو، دامن و پیراهن‌های کوتاه نپوشید، اگر دنبال بلند و کشیده‌تر به نظر رسیدن هستید، دور هر لباس کوتاه را خط بکشید.

  • سراغ لباس‌های ضخیم زمستانه نروید

شما با غرق شدن در لباس‌های بافت کلفت و با حجم سنگین بسیار ریزتر از حد معمول به چشم خواهید آمد. پس برای زمستان با یک بارانی یا پالتوی مناسب سایز خود که کمربندی ظریف و کم‌عرض دارد و با انتخاب چکمه‌ای پاشنه‌دار، درشت‌تر به نظر برسید.  پوشیدن لباس‌های حجیم و شلوغ که به ظاهر قرار است حجمی به اندام شما اضافه کند به هر شکلی برای جثه کوچک و ظاهر ریزنقش شما بسیار نامناسب خواهد بود. پس بهتر است با انتخاب لباس‌های ظریف در کنار رعایت کردن نکات بالا ظاهر و قدی مناسب از خود نشان دهید.

کد خبر 465715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار