پوشیدن و سِت کردن کفش کار سخت و پیچیده‌ای نیست و فقط چند نکته ریز و کلیدی دارد که اگر آنها را رعایت نکنید بیانگر آگاه نبودن شما از قوانین مد و فشن است. در این مطلب به‌طور خلاصه نکاتی در مورد نحوه پوشیدن کفش‌های زمستانی زنانه و مردانه آورده شده است.

نيم بوت - كفش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ‌ حدود ۵ سال پیش، اگر کسی کت‌وشلوار را با کتونی می‌پوشید نه‌تنها جذابیتی نداشت بلکه خیلی هم برایمان عجیب بود؛ اما امسال به فراوانی شاهد کت‌وشلوارپوش‌ها با کتونی هستیم و این ترکیب نه‌تنها دیگر برایمان عجیب نیست، بلکه جذاب‌ هم است. شاید طراح مد کت‌وشلوار با کتونی، کفش‌های رسمی‌اش پایش را می‌زده و همین باعث شده برای مراسمی رسمی، کتونی‌ بپوشد و چون او یک طراح مد بوده، کسی نپرسیده چرا. به هر حال ما دیگر حاضر نیستیم به بهانه خوش‌تیپ بودن، لباس‌های تنگ و آزاردهنده بپوشیم. توجه نسل امروزی جامعه به سمت تنوع و راحتی لباس‌هاست. ما با کتونی و کفش‌های اسپرت راحت‌تر هستیم تا با کفش‌های رسمی. این ایده مد، برای فصل‌های تابستان و بهار کاربردی و شیک بود ولی در فصل‌های سرد با احتمال بارش برف و باران، اگر کتونی بپوشیم و برف و باران بیاید، کفش‌هایمان خراب می‌شود و وقتی تا جوراب‌هایمان، آب نفوذ کند اذیت می‌شویم و در نهایت سرما می‌خوریم.

  • در پاییزی که سرد و آفتابی است بوت تا زانو نپوشیم

می‌توانیم متناسب با پاییز و زمستان، همزمان با این‌که مواظب سلامتی خود هستیم، راحت هم باشیم. اگر در طول روز، مدت زیادی کفش به پا داریم، بهتر است کفشی را انتخاب کنیم که در درجه اول راحت و در درجه دوم با هوای سرد و بارش‌های احتمالی متناسب باشد.

نیم‌بوت، بوت و بوت بلند از انواع کفش‌های فصل‌ سرد هستند که پوشش داخلی کرکی دارند تا پا را از سرما محافظت کنند. نیم‌بوت پرطرفدار و کاربردی‌ است. همان‌طور که می‌گویند پا قلب دوم بدن است و بهتر است در خرید کفش بیشترین توجه و دقت را داشته باشیم. توجه کنیم که زیر کفش بهتر است آجدار باشد که در یخبندان لیز نخوریم، جنس رویی کفش نرم و قابل انعطاف باشد که با سرد و گرم شدن ترک نخورد و نترکد و داخلش کرک داشته و گرم‌کننده باشد. اگر کفشمان جنسش چرم غیرطبیعی است، یک تا نیم ساعت قبل از بیرون رفتن کفش‌هایمان را واکس بزنیم تا هم خوب جذب شود و هم با وزیدن باد به خودش گرد و غبار زیادی نگیرد. توجه کنیم که کفشمان کمی پاشنه داشته باشد تا کمر و زانوهایمان در درازمدت آسیب نبیند؛ البته در کفش‌های طبی این نکته رعایت شده‌ است.

  • چه بوتی با چه تیپی؟

 درست است که لباس پوشیدن و سِت کردن کاملا سلیقه‌ای و منحصر به فرد است اما باید گفت بعد از چند صد سال سابقه مد و پوشاک، بشر قاعده و قانونی برایش تعریف کرده است و آن قاعده‌ای که منجر به آراستگی ظاهر می‌شود در بین جوامع پذیرفته‌تر بوده است.  مثلا بهتر است خانم‌ها به این نکات توجه کنند:

۱- بوت‌هایی را که پاشنه‌دار هستند، فرم رسمی و تقریبا ۲۰ سانت بلندی ساق دارند با شلوارهای جین و کتان دمپا بپوشند.

۲- بوت‌هایی را که پاشنه ندارند، نیمه‌رسمی هستند و بلندی ساق آنها تقریبا ۲۰ سانت است با شلوارهای جین و کشی بپوشند.

۳- نیم‌بوت‌های پاشنه‌دار و تخت را می‌توان با همه مدل شلوارها پوشید.

۴- بوت‌های بلند را می‌توان با شلوارهای ‌گشاد راسته و دمپا سِت کرد.

مردان از بوت‌های بلند مگر در کوهنوردی و زمان‌های خاص استفاده نمی‌کنند که آنها هم فرم لباسی مخصوص به خود را دارند. اغلب نیم‌بوت را برای ماه‌های سرد سال انتخاب می‌کنند که با همه نوع لباس‌ از جمله لباس‌های رسمی و همچنین شلوارهای جین و کتان سِت می‌شود.

  • سبز کله‌غازی یا زرد قناری؟

نیم‌بوت‌ها را می‌شود با انواع لباس‌ پاییزی سِت کرد؛  اما رنگ آنها نکته‌ مهمی است که باید به آن توجه کنیم. به جای این‌که چند رنگ بوت بخریم، بهتر است این هزینه را روی طبی بودن کفه کفش و کیفیت بالای آن بگذاریم. ما می‌توانیم با توجه به سلیقه و رنگ لباس‌هایمان، رنگ کفش خود را به گونه‌ای انتخاب کنیم که بتوانیم آنها را با انواع لباس‌هایمان سِت کنیم و بپوشیم. مثلا بهتر است:

۱- اگر تناژ لباس‌های پاییزی شما بر پایه طوسی، خاکستری، فیلی و مشکی است، رنگ کفشتان‌هم مشکی باشد.

۲- اگر تناژ لباس‌های پاییزی شما بر پایه سورمه‌ای، فیروزه‌ای و قرمز است، رنگ کفشتان‌ قهوه‌ای تیره یا عسلی باشد.

۳- اگر تناژ لباس‌های پاییزی شما بر پایه کرم، صورتی، آبی کمرنگ، سبز کمرنگ و قهوه‌ای است رنگ کفشتان، کرم، عسلی و رنگ‌های روشن باشد.

به یاد داشته باشیم که مشکی، طوسی و قهوه‌ای تیره برای کفش، جزو رنگ‌هایی هستند که اکثرا با همه لباس‌ها سِت می‌شوند.

کد خبر 463010

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار