مددسرای منطقه ۱۴ با سرد شدن هوا فعالیت خود را از سر گرفت.

گرمخانه

همشهری آنلاین - مژگان مهرابی: این گرمخانه که از ۴ سال پیش در بزرگراه شهید محلاتی راه اندازی شده، فقط در فصل های پاییز و زمستان پذیرای کارتن خواب ها و افراد بی خانمان منطقه است. به اعتقاد «سید علیرضا زینی وند» مدیر اداره خدمات رفاه اجتماعی منطقه ۱۴، زمین های بی دفاع شهری که در حاشیه بزرگراه شهید ده حقی قرار دارد، یکی از دغدغه های اصلی مدیریت شهری منطقه است.

او در این باره گفت: «وجود این زمین ها به غیر از نازیبایی بصری باعث شده مکان های دنجی برای پناه گرفتن افراد کارتن خواب و معتاد باشند. از این رو با جمعیت زیادی از این افراد مواجه می شویم.» کارتن خواب ها و معتادان در جامعه ما از هیچ جایگاهی برخوردار نیستند. از این رو هیچ نهاد یا ارگانی برای یاری آن ها پیش قدم نمی شود. اما مدیریت شهری با توجه به این که حفظ سلامت شهروندان و ایجاد امکانات رفاهی برای آن ها را در حوزه وظایف خود می داند با سرد شدن هوا مکان مناسبی برای استراحت شبانه آن ها مهیا کند.

زینی وند در ادامه افزود: «برای جلوگیری از مرگ و میر این دسته از افراد آسیب پذیر، گرمخانه منطقه میزبان آن هاست.» گرمخانه منطقه ۱۴ با وسعت ۳۰۰ مترمربع امکان پذیرش ۱۲۰ کارتن خواب را دارد.

به گفته این مسئول هر کارتن خواب با ورودش به گرمخانه ابتدا استحمام می کند و بعد هم با غذای گرم از او پذیرایی می شود.

مدیر اداره خدمات رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: «خدمات این گرمخانه شبانه روزی است. در روزهایی که هوابارانی یا برفی باشد روزها هم در گرمخانه می توانند بمانند. از دیگر خدمات این مددسرا برگزاری کلاس های روانشناسی است. همچنین برای حفظ سلامت آن ها از پزشکی دعوت شده که بیماران را ویزیت می کند.» گرمخانه منطقه ۱۴ در بزرگراه شهید محلاتی، ابتدای خیابان صالحی قرار دارد.

کد خبر 462831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =