همشهری آنلاین: رئیس‌ ناسا می‌گوید نخستین انسانی که با یک سفینه سرنشین‌دار به مریخ روی این کره پای می‌گذارد، ممکن است یک زن باشد.

Mars

به نوشته سایت space.com جیم بریدنستین در مصاحبه با خبرنگاران درباره نخستین راهپیمایی فضایی کاملا زنانه که روز جمعه ۲۶ مهر انجام شد، گفت: «کاملا امکان‌پذیر است که نخستین شخصی که روی کره مریخ پای می‌گذارد، یک زن باشد.»

ناسا در حال حاضر برنامه معینی فرستادن انسان‌ها به مریخ ندارد و اولویت این سازمان فرستادن سفینه سرنشین‌دار به کره ماه است، اما بریدنستین گفت فرود نخستین سفینه سرنشین‌دار روی سیاره سرخ ممکن است تا دهه ۲۰۳۰ امکان‌پذیر شود.  

در همین حال، شرکت فضایی خصوصی اسپیس‌ایکس در حال کار بر روی موشکی به نام Startship است که می‌تواند به ناسا برای فرستادن فضانوردان به مریخ کمک کند.

به گفته با توجه به فاصله زمانی تا امکان‌پذیر شدن فرستادن سفینه سرنشین‌دار به مریخ زنی که برای این منظور ممکن است انتخاب شود، باید از نسل بعدی فضانوردانی باشد که این سازمان استخدام می‌کند. اما نخستین زنی که به کره ماه فرستاده خواهد شد، احتمالا از میان فضانوردان فعلی فعال ناسا انتخاب خواهد شد.

ناسا هنوز اعلام نکرده است که نخستین زنی که به کره ماه فرستاده خواهد شد، چه کسی است، اما این زن احتمال در سال ۲۰۲۴ پا روی کره ماه خواهد گذاشت. برنامه فرستادن دوباره انسان به کره ماه بخشی از «برنامه آرتمیس» ناسا است که هدف نهایی آن ایجاد پایگاهی دائمی برای حضور انسان روی کره ماه و در مدار کره ماه است که خود آن می‌تواند به سفر انسان به کره مریخ کمک کند.

کد خبر 459649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • Arash DE ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
    0 1
    همشهری محترم.. لطفآ آنقدر برای دروغهای بزرگ اجانب که صرفآ جهت مصارف سیاسی صادر میکنند کورکورانه هورا نکشید. و اراجیف پرطمطراق مجلاتشان رو بخورد هموطنان ندید.. بهتره به تاریخچه ادعاهای دروغین قبلیشون مراجعه کنید. صد سال دیگر هم به کره مریخ نمیتوانند انسان بفرستند.. !!

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار